Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí müsli tyčinky s ovocem a ořechy

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 45 minut

Domácí müsli tyčinky s ovocem a ořechy - postup přípravy

Müsli tyčinky zná v dnešní době asi každý a mnoho lidí si je naprosto zamilovalo, čemuž se nelze vůbec divit. Ovšem představa, že si je uděláte doma z poctivých surovin a za lepší cenu, je přeci jenom lákavější, navíc tyčinky obsahují jen 203 kalorií na 100 gramů.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Do větší misky nasypejte ovesné vločky. Banány oloupejte a rozmačkejte je vidličkou na kaši, přidejte je do mísy k vločkám. Sušené třešně dejte do jiné misky a zalijte je vodou, poté je sceďte a přidejte do mísy k vločkám. Vlašské ořechy nasekejte nadrobno a také je přidejte do mísy k vločkám. Nakonec už jen dodejte slunečnicová semínka a vše důkladně promíchejte.

2. KROK

Jablka oloupejte a nastrouhejte nahrubo, přidejte je k promíchanému těstu a znovu jej míchejte, nakonec ho i ručně uhněťte. Formu na pečení vyložte pečicím papírem a celé těsto do ní naneste a zarovnejte ho. Přikryjte ho dalším pečicím papírem a skleničkou ještě uhlaďte zbylé nerovnosti.

3. KROK

Formu dejte do trouby předehřáté na 180 stupňů a pečte těsto 45 minut. Poté máte hotovo, nyní už jen výsledek nakrájejte na tyčinky a můžete je podávat, dobrou chuť!

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů