Domácí müsli tyčinky s ovocem

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Domácí müsli tyčinky s ovocem - postup přípravy

Pokud máte rádi müsli tyčinky, ale vadí vám, že nemáte kontrolu nad obsahem surovin použitých při výrobě, vyrobte si vlastní. Není to tak těžké. Zkombinujte ovesné vločky a nějaké sušené ovoce, které vám chutná, anebo které máte zrovna po ruce (ano, stačí i rozinky či brusinky) a pár minut času. Zbytek už zvládne trouba a výsledek bude perfektní.
1. KROK

Nasekejte na hrubší kousky ořechy i větší kusy sušeného či kandovaného ovoce tak, aby měly velikost jen o něco větší než jsou použité ovesné vločky. Všechny druhy ovoce a ořechů vsypte do hluboké mísy, přidejte k nim ovesné vločky a všechny ingredience lžící velmi dobře promíchejte, abyste získali homogenní směs.

2. KROK

Vezměte jeden pomeranč a dobře umyjte slupku. Na jemném struhadle z něj pak ostrouhejte oranžovou část kůry, kterou přidejte do mísy s ostatními surovinami. Použijte kůru asi z jedné poloviny plodu a směs znovu dobře zamíchejte, aby se kůra rozptýlila po celém jejím objemu.

3. KROK

Přepuštěné máslo nebo roztátý kokosový olej smíchejte v kastrůlku s třemi polévkovými lžícemi medu a míchejte tak dlouho, dokud se obě ingredience nespojí. Nalijte oslazený tuk do mísy se směsí vloček a ovoce a zamíchejte, aby se všechna zrna směsi obalila lepivou substancí.

4. KROK

Vsypte směs müsli do čtvercového plechu o šířce 22 až 24 centimetrů, který jste předtím vyložili kusem pečicího papíru, a velmi dobře ji v něm upěchujte. Nejprve pracujte kulatou stranou lžíce a pro důkladnější utlačení můžete použít dno skleničky nebo hrnku. Důležité je, abyste získali soudržnou placku. Vložte plech do trouby vyhřáté na teplotu 170 °C a pečte po dobu 25 až 30 minut. Hotovou dobrotu nechte vychladnout. Opatrně obřízněte kraje a s pomocí pečicího papíru vyjměte müsli z plechu. Poté jej rozkrájejte na menší tyčinky a podávejte. 

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 217 hlasů
Nahlásit chybu
66 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt