Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí ruská zmrzlina hotová za méně než 5 minut

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut

Domácí ruská zmrzlina hotová za méně než 5 minut - postup přípravy

Ruská zmrzlina je pro mnoho lidí nádhernou vzpomínkou na dětství. Možná jste ani nevěděli, že si ji můžete připravit doma. Její chuť bude ještě lepší, a přitom je to velmi jednoduché, ekonomické a rychlé.

Ingredience pro:
10 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Zmrzlinový dort je skvělým dezertem, který můžete připravit pro svou rodinu. Pro některé to bude příjemná vzpomínka na dětství, pro jiné jen chutný dezert, který se velmi dobře jí a velmi dobře chutná. Přitom na něj potřebujete jen 3 ingredience a pár minut svého času. Podívejme se, co přesně musíte udělat pro přípravu tohoto úžasného dezertu.

2. KROK

Šlehačku nalijte do hluboké mísy a šlehejte při nízké rychlosti mixérem s metlami. Postupně rychlost zvyšujte, dokud nezískáte pevné špičky. Krém by neměl být tekutý, jinak vám mezi oplatkami nebude držet a nebudete ho moci jíst rukama.

3. KROK

Ve dvou fázích vmíchejte kondenzované mléko a míchejte další dvě minuty, aby se všechny ingredience dokonale propojily. Toto je prakticky poslední fáze přípravy, kterou musíte udělat. Nyní váš čekají jen dokončovací práce, pokud budete chtít zmrzlinu konzumovat ve stylu ruské zmrzliny. Pokud ne, můžete směs najít do nádoby a dát zamrazit již teď. Poté ji můžete jíst klasicky lžičkou z misky jako klasickou zmrzlinu. I tímto způsobem bude chutnat skvěle.

4. KROK

Sestavte si zmrzlinový dort. První plát oplatky položte na obdélníkový tác a naneste na něj zmrzlinovou směs. Stěrkou ji rovnoměrně rozetřete a zakryjte druhým plátem oplatky. Takto připravený dejte dort minimálně na dvě hodiny do mrazáku.

5. KROK

Poté vyndejte zmrzlinu z mrazáku, nakrájejte na a můžete s radostí podávat. Bude vypadat nádherně a zároveň bude krásně držet tvar, takže budete moci jíst zmrzlinu snadno v ruce jako sandwich. Přejeme dobrou chuť a hodně zábavy při vzpomínání na své dětství!

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů