Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Dort Oreo se smetanovým krémem a tvarohovou pěnou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 35 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Dort Oreo se smetanovým krémem a tvarohovou pěnou - postup přípravy

S přípravou dortu Oreo je trochu víc práce, ale můžete věřit tomu, že výsledek stojí za to. Chcete-li někoho dortem potěšit k narozeninám nebo jej nabídnout hostům u jiné příležitosti, můžete si být jistí, že s tímto dezertem zaválíte.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Korpus

Krém

Tvarohová pěna

Zdobení

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Nejprve si připravte korpus. V míse vyšlehejte vaječné žloutky a smíchejte je se špetkou soli a vanilkovým cukrem. Poté přisypte také krupicový cukr a vlijte trochu mléka. Následně vše vyšlehejte do hladka. 

2. KROK

Nyní do mísy přilijte zbytek mléka a znovu zamíchejte. Do tekutiny prosejte mouku s kakaem a zamíchejte. Přidejte také prášek do pečiva a lžičku octu. Ingredience znovu zamíchejte a přilijte k nim olej a rozpuštěné máslo.

3. KROK

Nyní si připravte dva dortové ráfky vyložené alobalem, které umístěte na plech vyložený pečicím papírem. Do každé z forem poté nalijte polovinu kakaové hmoty a těsto na korpusy pečte v předehřáté troubě na 75 °C po dobu 25–30 minut. 

4. KROK

Hotové korpusy nechte vychladnout a poté z nich sejměte dortové ráfky. Okraje obou korpusů zarovnejte, aby měly rovnoměrně kulatý tvar a nechte je odpočívat. 

5. KROK

Nyní si připravte krém. Sušenky Oreo vložte do sáčku, ve kterém je rozdrťte. Do vychlazené smetany ke šlehání vsypte vanilkový cukr a tvaroh. Ingredience vyšlehejte do krému a vešlehejte do nich rozdrcené sušenky. 

6. KROK

První část korpusu potřete rovnoměrně částí krému a dejte jej, společně se zbylou částí krému, do chladničky. Zatímco se pokrm chladí, připravte si želatinu. Do mísy s vodou ponořte plátky želatiny a nechte ji chvíli měknout.

7. KROK

Poté z želatiny vymačkejte přebytečnou vodu a rozpusťte ji v mikrovlnné troubě nebo vodní lázni – potrvá to přibližně 1 minutu. Následně si připravte tvarohovou pěnu tak, že smetanu s vanilkovým cukrem a tvarohem vyšleháte v míse společně s kondenzovaným mlékem. 

8. KROK

Korpus pomazaný krémem vyndejte z lednice a dejte kolem něj dortový ráfek, jehož strany vyložte pečícím papírem. Dovnitř vlijte tvarohovou pěnu a její povrch ozdobte sušenkami Oreo, které do pěny zatlačte.

9. KROK

Poznámka: Pečicí papír používáte proto, aby se tvarohová pěna z ráfku nevylila a držela tvar.

10. KROK

Zbylý krém vložte do cukrářského sáčku a rovnoměrně ho rozprostřete po celém povrchu tvarohové pěny se sušenkami. Vše přiklopte druhou částí korpusu, sundejte z dezertu dortový ráfek a pečící papír a na závěr povrch dortu ozdobte šlehačkou a sušenkami Oreo. 

11. KROK

Poznámka: Dort Oreo podávejte nakrájený na kousky. Skvěle chutná, když je mírně vychlazený.

12. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

13. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů