Jemné jogurtové muffiny s čokoládou

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
25 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Jemné jogurtové muffiny s čokoládou - postup přípravy

Nejrychlejší a nejjednodušší muffiny připravíte za pár minut z vajíčka, mouky a jogurtu. Těsto je báječně vláčné a pohádkově jemné. Uvnitř se pak skrývá překvapení v podobě čtverečku čokolády, který po pobytu v troubě získá specifickou a nezaměnitelnou konzistenci. Je to zkrátka perfektní dezert pro každý všední den.
1. KROK

Vyklepněte dvě vajíčka do hluboké misky. Přidejte cukr a vanilkový cukr, špetku soli a elektrickým šlehačem vše vyšlehejte do nadýchané a jemné pěny bělavé barvy. Pokračujte ve šlehání a tenkým pramínkem k vaječné hmotě začněte přilévat rostlinný olej, který do nich důkladně zamixujte. Za nepřetržitého šlehání přilijte také půl skleničky mléka.

2. KROK

Do těsta přidejte jednu čajovou lžičku strouhané citronové kůry a zhruba půl kelímku bílého jogurtu a vše metličkou dobře promíchejte. Přes jemné sítko prosejte ve dvou krocích do směsi dva hrnky hladké mouky a dobře ji do těsta zapracujte. Výsledkem by mělo být polotekuté těsto mírně pastovité konzistence. K těstu přidejte ještě trochu prášku do pečiva a jednu lžíci jakéhokoliv octa a znovu dobře zamíchejte.

3. KROK

Připravte si plech na muffiny a vyložte jej papírovými košíčky. Hotové těsto do nich rozdělte tak, aby dosahovalo asi do dvou třetin košíčku. Nalámejte na kousky tabulku čokolády a doprostřed každého košíčku položte jeden čtvereček. Na čokoládu pak přidejte ještě trochu těsta, aby vám stále zbývalo asi půl centimetru od okraje.

4. KROK

Plech s košíčky vložte do trouby předehřáté na 180 °C a pečte muffiny po dobu přibližně 30 minut dozlatova. Hotové košíčky vyběhnou nad formu a vytvoří charakteristický hříbeček. Proto dbejte na to, abyste těstu nechali ve formě dostatek prostoru, jinak se vám roztečou i mimo plech. Nakonec nechte muffiny vychladnout. Zdobicí sáček naplňte čokoládovým termixem a vytvořte jím na povrchu muffinů ozdobné cákance. 

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 1364 hlasů
Nahlásit chybu
70 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt