Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Fazolová polévka s klobásou a česnekem

3,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 70 minut

Fazolová polévka s klobásou a česnekem - postup přípravy

Fazolová polévka s klobásou podle receptu z Youtube kanálu Vaříme s Mozkem je výrazná, pikantní, zasytí a krásně zahřeje. K její přípravě potřebujete jen pár základních ingrediencí.

Ingredience pro:
5 porcí
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Fazole nasypte do hrnce a zalijte je vodou. Do vody přisypte nové koření, bobkové listy a vše vařte pod pokličkou do měkka – potrvá to přibližně 60 minut.

Poznámka: Přesná doba, po kterou mají být fazole namočené ve vodě a jak dlouho se mají vařit, je uvedená na jejich obalu.

2. KROK

Zatímco se fazole vaří, oloupejte a nadrobno nakrájejte cibuli, na kousky nakrájejte klobásy a obě ingredience smažte 2 minuty na rozpáleném oleji. K ingrediencím v pánvi přidejte papriku, zamíchejte, přidejte mouku, znovu zamíchejte a směs přidejte do hrnce, ve kterém se vaří fazole.

3. KROK

Následně do hrnce přidejte prolisovaný česnek a kostku nebo vaničku bujonu. Polévku vařte dalších 10 minut. Po této době přisypte majoránku a případně polévku ještě dosolte.

Tip: Pokud nechcete používat bujón, polévku dochuťte solí.

4. KROK

Tip: Fazolová polévka s klobásou skvěle chutná, pokud ji budete podávat posypanou nasekanou petrželkou a s oblíbeným pečivem. 

5. KROK

Pokud se vám recept líbil, více podobných najdete v naší FB skupině Nejlepší recepty na polévky.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK

Zdroj receptu: Vaříme s Mozkem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů