Jednoduchý recept na chutné pečené houby s česnekem

ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Jednoduchý recept na chutné pečené houby s česnekem - postup přípravy

Houby jsou snad odpradávna surovinou, která lidi rozděluje na dva pomyslné tábory. Jedni je milují a těm druhým zas až tolik nechutnají. Tajemství hub je však takové, že v případě skutečně dobrého receptu si umí získat i ty, kteří na ně pohlíží kritickým pohledem. Zkuste tedy vyzkoušet tento jednoduchý a nenáročný recept a připravte naprosto dokonalé a báječné houby s česnekem.

Celý postup je velmi jednoduchý a zaručeně vám nezabere více než několik minut, výsledek ale bude stát skutečně za to. Pojďme se do toho tedy pustit.
Nejdříve ze všeho si houby pořádně umyjte a připravte si desku s ostrým nožem. Na té poté houby nakrájejte na středně velké kostky. Pokud jsou však žampiony menší, můžete je nechat i vcelku. Poté můžete podle potřeby znovu umýt a nechat jednotlivé kousky uschnout na utěrce.

Mezitím si připravíte lahodnou marinádu. Na tu smícháte olej s octem a postupně budete přidávat drcený česnek a koření podle potřeby. Pokud však chcete celý recept ještě ozvláštnit a přidat mu vždy něco jiného, můžete přidat i další druhy koření podle vaší vlastní preference.

Když máte marinádu připravenou, je čas do ní uložit jednotlivé kousky hub. Ty pořádně pomáčejte a poté nechte v misce s marinádou odležet zhruba dalších 20-30 minut. Houby mezitím krásně nasáknou lahodnou chuť česneku a použitého koření.

Když tato doba uplyne, pouze mísu s houbami vložte do trouby (nejlepší je hned na počátku zvolit zapékací ať nemusíte vše předělávat). Tam stačí nechat péct zhruba 20 minut při teplotě 200 stupňů. V případě potřeby můžete na houby nastrouhat jemnou vrstvu sýru, který se krásně rozteče a vytvoří ještě lahodnější chuť celého pokrmu.

Nakonec pouze mísu vyjměte z trouby a můžete podávat. Dobrou chuť!

Náš tip: Před podáváním zkuste výsledný pokrm ještě dozdobit čerstvými bylinkami, které jídlu dodají ten pravý šmrnc.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 376 hlasů
Nahlásit chybu
69 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt