Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí pastilky proti kašli a bolesti v krku

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Domácí pastilky proti kašli a bolesti v krku - postup přípravy

Nejrůznější bonbóny a pastilky proti bolení v krku a proti kašli v lékárně vyjdou na poměrně vysokou částku a jejich složení bývá často záhadou. Pokud byste si rádi připravili něco přírodního, co ale bude fungovat stejně účinně jako komerční bonbóny, sáhněte po těchto domácích pastilkách.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Do rendlíku vsypte cukr a rozřeďte ho trochou vody. Přidejte jednu polévkovou lžíci citrónové šťávy a lžíci medu, půl lžičky sušeného zázvoru a čtvrt lžičky drceného hřebíčku. Směs na mírném ohni přiveďte k varu, a zmírněte oheň na minimum. Přísady nechte zvolna probublávat 15 až 20 minut, přičemž směs pravidelně promíchávejte. Výsledkem by měl být velmi hustý sirup.

2. KROK

Připravte si plech nebo tác vyložený pečicím papírem. Z karamelové směsi s pomocí lžičky vytvářejte na plechu kulaté bonbóny, anebo naplňte zdobicí sáček a vymačkávejte z něj na plech malé puntíky.

3. KROK

Bonbóny nechte 20 minut chladnout a ztuhnout. Poté je zasypejte moučkovým cukrem, abyste zabránili jejich slepení, proklepejte je a uložte do krabičky vyložené kouskem pečicího papíru.

4. KROK

Pastilky užívejte jako klasické cucavé bonbóny při nachlazení, kašli a bolesti v krku. Pokud chcete, můžete pár pastilek rozpustit v hrnku s horkou vodou a užívat jako nápoj.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů