Jemné těsto na koláčky a sušenky

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
35 minut
ČAS VAŘENÍ
25 minut
NÁROČNOST
Snadná

Jemné těsto na koláčky a sušenky - postup přípravy

Dnes bychom vám rádi představili další druh univerzálního sladkého těsta, ze kterého můžete vytvořit velké množství jemných sušenek, koláčků či vánočního cukroví. Je jemné a křehké, velmi snadno se připravuje a dá se připravovat s nejrůznějšími druhy náplní. Navíc se velmi snadno uchovává v mrazáku, takže si můžete předdělat těsto do zásoby a v případě potřeby ho jenom rozmrazit a zpracovat na finální dobrotu.

Návod a přípravu:

Před započetím přípravy vyndejte máslo z lednice, aby změklo a dalo se s ním pracovat. Když dostatečně změkne (netavte máslo v mikrovlnné troubě ani na kamnech, to by nefungovalo), vložte máslo do mísy, přidejte cukr a špetku soli a třete přísady, dokud nezískáte hladkou a bělavou hmotu.
V této fázi do mísy přisypejte po částech také mouku a důkladně ji zapracujte do hmoty. Uhněťte hladké a nelepivé těsto, které zabalte do přilnavé potravinářské fólie a dejte do lednice chladit na půl hodiny.

Po uplynutí této doby těsto znovu ručně propracujte a válečkem z něho vyválejte placku. S pomocí vykrajovacích formiček pak do placky vykrájejte tvary, které umístěte na plech vyložený pečicím papírem a dejte péct do předehřáté trouby na 200 stupňů asi 20 až 25 minut.

Pokud byste chtěli připravovat větší, anebo naopak menší množství těsta, tak se držte vzorce, že na 1 díl cukru přijdou 2 díly másla a 3 díly mouky. Špetka soli zůstává stále stejná.

Sušenky můžete po upečení namazat čokoládou, ozdobit cukrovou polevou nebo je slepit marmeládou jako linecké cukroví. Můžete z těsta také vytvarovat košíčky, které naplníte ořechovou nebo jinou náplní.

Tyto univerzální máslové sušenky jsou skvělé a rychlé, ať už je na závěr dozdobíte čímkoliv. Vždycky vám u vašich strávníků zaručí jistý úspěch.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 1074 hlasů
Nahlásit chybu
119 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt