Kakaová roláda s jahodami

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
45 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Kakaová roláda s jahodami - postup přípravy

Pokud vás honí mlsná a nemáte času nazbyt, určitě vám přijde vhod recept na nepečenou kakaovou roládu se sýrovou náplní a jahodami. Připravenou ji budete mít totiž během několika málo minut a pochutná si na ní celá vaše rodina.

Nejprve si v mixéru rozmělněte máslové sušenky. Pak si ve středně velké míse rozmačkejte na kaši jeden velmi zralý banán.
K němu přisypte sušenkový prášek, také vložte kakaový prášek a vše důkladně promíchejte v homogenní směs, která bude mít polotuhou konzistenci.

Dokončování nepečené rolády se sýrovou náplní a jahodami

Dále si na pracovní plochu rozprostřete kousek potravinové fólie a na ní navrstvěte kakaové těsto s banánem. Pak se pusťte do přípravy krémové náplně.

V míse si vyšlehejte kravský sýr spolu s přírodním medem a rozpuštěným máslem do hladké hmoty a tu naneste rovnoměrně na sušenkový plát. Na náplň následně poklaďte omyté a očistěné čerstvé jahody (celé kusy do řady) a zarolujte. Roládu nechte tuhnout v lednici pár hodin.

Servírování kakaové rolády se sýrovou náplní a jahodami

Řádně ztuhlou a vychlazenou roládu vyjměte z lednice, odstraňte z ní potravinovou fólii a pokrájejte ji na stejně silné plátky. Zákusek podávejte například s šálkem ovocného či bylinného čaje. Hodit se bude k espresso či cappuccino. Přejeme vám dobré chutnání.

Různé variace kakaové rolády

K plnění nepečené kakaové rolády můžete kromě kravského sýra použít i obyčejnou smetanu ke šlehání anebo sýr mascarpone. Jahody lze také nahradit jiným čerstvým ovocem dle obliby. Hodit se budou banány, borůvky, maliny, konzervované broskve i meruňky.

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 166 hlasů
Nahlásit chybu
119 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt