Karamelové kostky s arašídy a čokoládou

ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Karamelové kostky s arašídy a čokoládou - postup přípravy

Letos vám talíř s vánočním cukrovím mohou pomoci doplnit třeba lahodné karamelové kostky s buráky. Jejich příprava je jednoduchá a milovníci karamelu se po nich doslova utlučou.
1. KROK

Na pánev s nepřilnavým povrchem nasypejte cukr a postavte ji na sporák. Nechte cukr rozpustit a za občasného míchání počkejte, až zkaramelizuje. Poté přidejte smetanu a nechte v ní za stálého míchání zkaramelizovaný cukr rozpustit. Nakonec přidejte lžičku másla a míchejte, dokud se nerozpustí.

2. KROK

Připravte si menší formu, kterou vyložte pečicím papírem. Forma musí být tak velká, aby karamel, který do ní nalijete, byl zhruba půl centimetru silný. Přelijte do ní horkou směs z pánve a na tu nasypejte loupané nesolené arašídy. Pak dejte formu na půl hodiny do mrazáku.

3. KROK

Ve vodní lázni si rozpusťte čokoládu. Tu poté po vyndání z mrazáku nalijte na arašídy a rozetřete ji tak, aby všechny zakryla. Pak ji dejte na půl hodiny ztuhnout do lednice. Poté vyjměte dezert z formy, odstraňte z něj pečicí papír a nakrájejte na kostky. Bude to vyžadovat dobrý nůž a trochu síly. Poté můžete podávat.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 372 hlasů
Nahlásit chybu
65 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt