Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Tři recepty na skvělé jednohubky

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Tři recepty na skvělé jednohubky - postup přípravy

Pokud k vám na Vánoce nebo nějakou rodinnou oslavu dorazí návštěva, můžete se pochlubit skvělým pohoštěním. A to například těmito jednohubkami, které jsou mnohem originálnější a luxusnější než ty klasické, jejich příprava však není nijak časově náročná.

Ingredience pro:
1 porce

Tortillové jednohubky se salámem a olivou

Jednohubky se salámovým motýlkem

Jednohubky obalované v bylinkách

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Tortillové jednohubky se salámem a olivou

Tortillu ořízněte, aby z ní vznikl čtverec, a ten nakrájejte na asi 2 centimetry široké pruhy. Kolečka salámu rozkrojte napůl, stejně tak i polovinu oliv.

Pruh tortilly namažte trochou taveného sýra. Půlkolečka salámu na něj položte do řady tak, aby oblé části vykukovaly nad tortillu. Na jedné straně dejte na salám trochu sýra, přilepte jím olivu a srolujte. Jednohubku propíchněte párátkem, které na obou koncích utěsněte půlkou olivy, aby se rolka nerozbalovala. Ozdobte petrželkou.

2. KROK

Jednohubky se salámovým motýlkem

Rohlík zešikma nakrájejte na kolečka. Vejce uvařte natvrdo, oloupejte a nakrájejte na plátky. Černé olivy na jedné straně naříznete až k vypeckované části, ale nechte je v celku. Kyselou okurku nakrájejte na kolečka.

Kolečko rohlíku namažte trochou sýra. Položte na něj kolečko vejce, poté kolečko okurky a ozdobte snítkou kopru. Kolečko salámu poskládejte do pomyslné harmoniky (viz video). Jeho střed zafixujte rozříznutou olivou a vytvořte z něj tak motýlek. Ten položte na okurku a máte hotovo.

3. KROK

Jednohubky obalované v bylinkách

Rohlík rozkrájejte na kolečka. Tvrdý sýr nakrájejte na kostičky a okurku na silnější kolečka. Nasekejte si trochu kopru a jarní cibulky najemno.

Strany kolečka rohlíku namažte taveným sýrem a obalte ho v cibulce a kopru. Pak namažte sýrem i jeho vršek. Na párátko navlékněte kus okurky a kostičku sýra. Kolečko salámu, šunky nebo debrecínky poskládejte do trojúhelníku, položte ho na namazané kolečko rohlíku a zafixujte ho párátkem se sýrem a okurkou.

4. KROK

Videopostup krok za krokemJiřina Burdová šéfredaktorka receptů