Křehké tukové sušenky s terčem plněným ovocným džemem

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Křehké tukové sušenky s terčem plněným ovocným džemem - postup přípravy

Křehké a jemné sušenky z tukového těsta jsou takřka klasikou vánočního pečení. Možná jste na tento druh cukroví ale už tak trochu pozapomněli. Žádný strach, proto jsme tu my, abychom vám jej připomněli. Přinášíme vám kompletní recept krok za krokem, jak na jejich přípravu, tak, aby bylo cukroví prostě perfektní.
1. KROK

Vyklepněte tři vajíčka a vložte je do hluboké mísy. Přidejte k nim jeden hrnek moučkového cukru, špetku soli, lžičku vanilkového cukru a zalijte skleničkou oleje. Přidejte máslové aroma a tyčovým mixérem všechny ingredience promixujte do hladké a homogenní konzistence. Když se suroviny spojí, pokračujte ve šlehání ještě několik minut, abyste získali napěněnou konzistenci.

2. KROK

K vajíčkovému těstu prosejte přes jemné sítko jeden hrnek kukuřičného škrobu a tři hrnky hladké mouky spolu s jednou lžičkou prášku do pečiva. Rukou začněte hníst těsto a v případě potřeby přidávejte ještě trochu hladké mouky, dokud nedocílíte měkké, pružné a nelepivé konzistence.

3. KROK

Z hotového těsta odebírejte malé kousky a formujte z nich kuličky o velikosti dlaně. Vyskládejte je vedle sebe na tácek a připravte si formičku na sušenky s prohlubní. Do formy vložte kousek přilnavé potravinářské fólie a vtiskněte do formy jednu kuličku těsta. Rukou ji do formy důkladně vmáčkněte a s pomocí fólie ji vyjměte ven. Pokud takovou formičku nemáte, stačí prostě kuličku splácnout a doprostřed zapíchnout prst nebo konec vařečky, abyste vytvořili prohlubeň.

4. KROK

Hotové sušenky vyskládejte na plech pokrytý pečicím papírem a vložte je do trouby vyhřáté na 180 °C po dobu 10 až 15 minut, dokud na povrchu jemně nezezlátnou. Upečené sušenky nechte vychladnout, posypejte moučkovým cukrem a do prohlubně vložte trochu ovocného džemu. Teď už jen vyskládejte sušenky na talíř a podávejte se šálkem voňavého čaje nebo kávy. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 598 hlasů
Nahlásit chybu
121 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt