Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Křehké tukové sušenky s terčem plněným ovocným džemem

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Křehké tukové sušenky s terčem plněným ovocným džemem - postup přípravy

Křehké a jemné sušenky z tukového těsta jsou takřka klasikou vánočního pečení. Možná jste na tento druh cukroví ale už tak trochu pozapomněli. Žádný strach, proto jsme tu my, abychom vám jej připomněli. Přinášíme vám kompletní recept krok za krokem, jak na jejich přípravu, tak, aby bylo cukroví prostě perfektní.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Na ozdobu

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Vyklepněte tři vajíčka a vložte je do hluboké mísy. Přidejte k nim jeden hrnek moučkového cukru, špetku soli, lžičku vanilkového cukru a zalijte skleničkou oleje. Přidejte máslové aroma a tyčovým mixérem všechny ingredience promixujte do hladké a homogenní konzistence. Když se suroviny spojí, pokračujte ve šlehání ještě několik minut, abyste získali napěněnou konzistenci.

2. KROK

K vajíčkovému těstu prosejte přes jemné sítko jeden hrnek kukuřičného škrobu a tři hrnky hladké mouky spolu s jednou lžičkou prášku do pečiva. Rukou začněte hníst těsto a v případě potřeby přidávejte ještě trochu hladké mouky, dokud nedocílíte měkké, pružné a nelepivé konzistence.

3. KROK

Z hotového těsta odebírejte malé kousky a formujte z nich kuličky o velikosti dlaně. Vyskládejte je vedle sebe na tácek a připravte si formičku na sušenky s prohlubní. Do formy vložte kousek přilnavé potravinářské fólie a vtiskněte do formy jednu kuličku těsta. Rukou ji do formy důkladně vmáčkněte a s pomocí fólie ji vyjměte ven. Pokud takovou formičku nemáte, stačí prostě kuličku splácnout a doprostřed zapíchnout prst nebo konec vařečky, abyste vytvořili prohlubeň.

4. KROK

Hotové sušenky vyskládejte na plech pokrytý pečicím papírem a vložte je do trouby vyhřáté na 180 °C po dobu 10 až 15 minut, dokud na povrchu jemně nezezlátnou. Upečené sušenky nechte vychladnout, posypejte moučkovým cukrem a do prohlubně vložte trochu ovocného džemu. Teď už jen vyskládejte sušenky na talíř a podávejte se šálkem voňavého čaje nebo kávy. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů