Kuličky à la Raffaello s mandlí uvnitř a jen ze tří surovin

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Kuličky à la Raffaello s mandlí uvnitř a jen ze tří surovin - postup přípravy

Vánoční cukrářské tvoření nabírá na plných obrátkách a hospodyňky přemýšlejí nad tím, jestli připravit ještě ten osmnáctý druh, anebo ne. Pokud vyčleníte pár minut volného času, můžete si připravit nepečené a superrychlé kuličky ve stylu pralinek Raffaello. Vypadají luxusně a mnohem složitěji, než jaké ve skutečnosti jsou. Je to geniální, pohledný a velmi lahodný dezert.
1. KROK

Do hluboké mísy nasypejte sušený strouhaný kokos a nalijte do něj jednu plechovku kondenzovaného mléka. S pomocí stěrky nezapomeňte plechovku řádně vyškrabat! Pak kokos s mlékem promíchejte a společně promačkejte stěrkou, abyste získali soudržné a jednolité těsto. Když je hotové, zakryjte ho v misce čistou utěrkou a nechte ho 10 minut odležet.

2. KROK

Mezitím vsypte mandlová jádra do kastrůlku, zalijte je studenou vodou tak, aby byly všechny dobře ponořené a vložte je na kamna, kde je na vysokou teplotu přiveďte k varu. Vařte jádra kolem pěti minut, dokud se z jejich povrchu neuvolní hnědá slupka, což vyzkoušejte na jedné z mandlí. Dejte pozor, abyste se přitom nespálili.

3. KROK

Hotové mandle slijte, zchlaďte studenou vodou a s pomocí prstů z nich sloupněte hnědou slupku. Pak očištěná jádra vsypte na kus papírové utěrky a velmi důkladně je osušte od přebytečné vody. Vsypte mandle do misky a nechte je zchladnout a odpařit co nejvíce do sucha.

4. KROK

Na talíř nasypejte půl hrnku strouhaného kokosu. Odkryjte mísu s kokosovou hmotou a odebírejte z ní lžičkou malé kousky. Ty v prstech zformujte do kuličky, tu pak do placky a do jejího středu položte mandli. Dobře jádro uzavřete do hmoty, zformujte z ní hladkou a pravidelnou kouli, kterou obalte ve strouhaném kokosu. Takto zpracujte i zbytek těsta, vyrovnejte hotové kuličky na talíř do tvaru ozdobné pyramidy a podávejte. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 1154 hlasů
Nahlásit chybu
128 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt