Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kuřecí maso z pánve s rýží a se zeleninovým salátem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 40 minut

Kuřecí maso z pánve s rýží a se zeleninovým salátem - postup přípravy

Jako existují recepty z jednoho pekáčku, pak tento by spadal do kategorie jídel z jedné pánve. Lahodné a šťavnaté kuře je doplněné aromatickou zeleninou a pořádnou náloží rýže, která se díky vaření v téže pánvi nádherně nasákne příchutí všech použitých surovin. Až tento recept jednou vyzkoušíte, určitě si ho zamilujete.

Ingredience pro:
4 porce

Ingredience

Salát

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Očistěte mrkev a nakrájejte ji na šikmá kolečka. Pórek zbavte kořínků a poškozených listů a pokrájejte ho rovněž na hrubé plátky. Oloupejte čtyři stroužky česneku a rozkrájejte je na poloviny nebo, pokud jsou větší, na čtvrtky. Kuřecí prsíčka ostrým nožem nakrojte tak, aby po celé jejich ploše vznikla mřížka. Do pánve nalijte trochu rostlinného oleje a rozpalte ji na prudkém ohni. Do oleje pak vložte připravená kuřecí prsa a smažte je po obou stranách, dokud nezískají nádherně zlatavou barvu. Poté je vyjměte z pánve.

2. KROK

Z pánve slijte přebytečný olej a nechte tam jen malou vrstvu. Stáhněte teplotu kamen na střední úroveň a vhoďte na pánev připravená kolečka mrkve. Restujte ji asi 2 minuty z obou stran, aby mírně zezlátla. Pak do pánve přidejte rozkrájený česnek, pokračujte v restování 1 minutu a pak přidejte také pórek. Promíchejte, stáhněte sporák na nejnižší teplotu, zakryjte pánev pokličkou a nechte dusit asi 5 minut. V průběhu zeleninu čas od času v pánvi promíchejte. Když po pěti minutách mírně změkne, vraťte k ní do pánve kuřecí prsíčka. Vše zalijte třemi hrnky vody, přidejte dvě lžičky soli, přiklopte zpátky pokličku, zvyšte teplotu na střední úroveň a vařte 10 minut.

3. KROK

Po deseti minutách přidejte do pánve syrovou rýži, promíchejte ji tak, aby byla co nejlépe ponořená do vody, znovu přiklopte pokličku, zvyšte oheň na nejnižší úroveň a vařte, dokud nebude rýže uvařená a nepohltí veškerou vodu z pánve. Zatímco se rýže s kuřetem vaří, připravte zeleninový salát. Listy kadeřavého salátu pokrájejte na menší kousky a cherry rajčátka rozkrájejte na čtvrtky. Zelenou jarní cibulku rozkrájejte na hrubé kousky. Na talíř položte listový salát, na něj rozmístěte rajčátka a posypejte jarní cibulkou.

4. KROK

Když je kuře s rýží hotové, servírujte je spolu se zeleninovým salátem a vše před podáváním pokropte šťávou z poloviny citrónu. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů