Lahodné sýrové kuličky

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
25 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Lahodné sýrové kuličky - postup přípravy

Sýrové kuličky jsou chuťovka pocházející z Brazílie. Jsou velmi jednoduché, ale o to lahodnější a voňavější. Díky velkému množství sýra mozzarella jsou skvělou zásobárnou vápníku a zasytí vás na velmi dlouho. Velmi dobře se hodí jako svačina na cesty nebo pro děti do školy. Velmi snadno a rychle se připravují a – už jsme se zmínili o tom, že chutnají skvěle?

Návod na přípravu:

Mouku nasypejte do misky, přidejte k ní mléko, olivový olej, vyklepněte jedno vajíčko a posolte jednou lžičkou soli. Pomocí šlehače či ručně přísady důkladně promíchejte a vytvořte jednolité těsto. Mozzarellu nastrouhejte na jemném struhadle (případně použijte už strouhanou) a vmíchejte ji do těsta.
Zapněte si troubu na 200 stupňů Celsia, aby se stačila předehřát, než dokončíte tvarování kuliček. Připravte si k ruce také plech na pečení vyložený pečicím papírem a můžete se pustit do formování kuliček. (Super zlepšovák je použít namísto klasického plechu formu na muffiny, ušetříte si tak práci.)

Namažte si ruce olejem a tvarujte z připraveného těsta středně velké kuličky, které rozložte po celé ploše plechu na pečení tak, aby se k sobě při pečení nepřilepily. Můžete kuličky rozplácnout na placku, pokud vám tento tvar pečiva vyhovuje více.

Připravený plech pak vložte do trouby a pečte kuličky asi 20 minut.

Když jsou hotové, vyjměte kuličky z trouby a nechte je při pokojové teplotě vychladnout. Pak už stačí je přenést na talíř a podávat, anebo připravit s sebou na cesty.

Pokud namísto kuliček vytvoříte placky, můžete je ještě před podáváním obložit třeba čerstvou zeleninou, jako je listový salát, plátky rajčat nebo okurky. Budou chutnat naprosto báječně a určitě je budete péct pravidelně.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 196 hlasů
Nahlásit chybu
92 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt