Listové taštičky plněné masovou směsí

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
35 minut
NÁROČNOST
Snadná

Listové taštičky plněné masovou směsí - postup přípravy

Pokud si potrpíte na pečivo z listového těsta, a obzvláště to slané, naplňte ho naší masovou směsí s cibulí. Výsledné taštičky jsou křupavé, plné zajímavých chutí a hodí se jako skvělá svačina do školy, práce i na cesty.
1. KROK

Do zadělávací mísy dejte sůl, vlažné mléko, vodu a sušené droždí. Zamíchejte a přidejte hladkou mouku. Robotem či rukou vypracujte nelepivé těsto. Přikryjte ho a nechte 40 minut kynout.

2. KROK

Těsto rozdělte na 10 až 12 stejných částí a vyválejte je na tenké kulaté placičky. Vršek každé namažte změklým máslem a skládejte je na sebe. Poslední placku ale nepotírejte, jen jejím okrajem všechno dokola zakryjte. Vložte poté těsto do sáčku a nechte chvíli kynout.

3. KROK

Maso si nakrájejte na malé kostičky, cibuli také. Obojí smíchejte a přidejte olej, sůl, koriandr a římský kmín. Dobře promíchejte. Dejte naskládané placky na stůl a vyválejte z nich tenkou obdélníkovou placku. Tu potřete změklým máslem a na delší straně srolujte. Z rolády pak nakrájejte asi 3 centimetry silná kolečka a z každého udělejte pomyslnou mističku.

4. KROK

Každou z nich naplňte masovou směsí. Vršek uzavřete prsty, uhlaďte a dejte bochánek na plech vyložený pečicím papírem. Rozšlehejte žloutek s mlékem a všechny bochánky jím potřete. Poté vložte plech s nimi do předem vyhřáté trouby na 200 °C a pečte 35 minut.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 192 hlasů
Nahlásit chybu
73 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt