Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Malinové pohárky se smetanou a mascarpone

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Malinové pohárky se smetanou a mascarpone - postup přípravy

Překvapí-li vás nečekaná návštěva a vy byste ji rádi poctili něčím lahodným na zub, vyzkoušejte tyto geniálně jednoduché pohárky podle receptu z facebookové skupiny Andy vaří pro zdraví.

Ingredience pro:
4 porce
+ -
Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Mascarpone vyšlehejte spolu se zakysanou smetanou do hladkého krému. Podle chuti ho oslaďte, přidejte vanilku a citrónovou šťávu a znovu jej prošlehejte.

2. KROK

Maliny vložte do kastrůlku, přidejte trochu vody a cukru nebo čekankového sirupu a na mírném ohni nechte vařit, dokud se maliny nerozpadnou. Rozvar poté odstavte z ohně a nechte jej vychladnout.

3. KROK

Připravte si pohárky nebo skleničky. Na jejich dno dejte trochu malinového rozvaru, na něj přidejte vrstvu smetanového krému a navrch opět maliny.

4. KROK

Podle návodu rozpusťte červené dortové želé a nechte ho mírně zchladnout. Poté jím zalijte obsah skleniček a výsledné pohárky vložte na chvilku do lednice ztuhnout. Jejich povrch nakonec ozdobte strouhanou čokoládou, malinou a snítkou čerstvých bylinek.

5. KROK

Pokud se vám recept líbil, více podobných od jeho autorky najdete na její osobní facebookové stránce Andy vaří pro zdraví

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů