Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Minutový čokoládový dort z mikrovlnky

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 5 minut
čas vaření Vaření: 2 minuty

Minutový čokoládový dort z mikrovlnky - postup přípravy

Jak ukojit chuť na sladké, když není času nazbyt a péct se nikomu nechce? Právě pro takové chvíle existuje tento recept, který odhaluje tajemství, jak upéct dortík během pouhopouhé minutky, a dokonce i bez trouby. K přípravě totiž stačí mikrovlnná trouba a pár ingrediencí, které má jistě každý doma!

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Čokoládový dort potěší vždy a za všech okolností, ale ne vždy je čas a chuť jej složitě připravovat. Právě pro takové chvíle je ideální mít v záloze dezert, který je snadný na přípravu, která zabere jen pár minut. Rychlý čokoládový dortík je právě takovou sladkostí, kterou lze vykouzlit během chvilky a k jehož přípravě není potřeba dokonce ani klasická trouba. Stačí mikrovlnka.

2. KROK

Připravte si větší hrnek nebo menší polévkovou misku. Do té prosejte hladkou mouku, cukr a pravé holandské kakao, aby se zintenzivnila chuť výsledného dezertu. Nepoužívejte kakaovou směs, která již obsahuje cukr, dortík by byl příliš sladký.

3. KROK

Suchou směs v hrnku zamíchejte a přisypejte prášek do pečiva, dokonale promíchejte za pomoci vidličky, aby se přísady promísily. Nyní vlijte slunečnicový olej, případně lze použít i řepkový nebo rozpuštěné máslo. Vlijte mléko o pokojové teplotě, vhodnější je plnotučné. Výslednou směs dokonale promíchejte, vznikne vláčné těsto.

4. KROK

Na závěr přidejte doprostřed vymíchaného těsta nutellu nebo čokoládové lupínky, záleží na vlastních preferencích, a vtlačte do nitra hrnku pomocí lžíce. Lehce sklepněte o pracovní desku. Nyní stačí vložit hrnek nebo misku do mikrovlnky a dát péct na vyšší stupeň na minutu, při 600 W je nutné prodloužit čas na 90 vteřin. Dortík se servíruje přímo v hrnku posypaný moučkovým cukrem.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů