Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nadýchané houstičky s tvarohem

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 105 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Nadýchané houstičky s tvarohem - postup přípravy

Na domácím pečivu je nejlepší to, že závisí pouze na vás, jak si jej upečete a co do něj dáte. Pokud nemáte rádi tvaroh, jednoduše ho nahradíte něčím jiným k vaší spokojenosti.

Ingredience pro:
1 porce

Těsto

Náplň

Na potření a posypání

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Do větší mísy nalijte mléko a přidejte k němu bílky, sušené droždí a cukr. Důkladně promíchejte metličkou. Do jiné mísy nasypejte všechnu mouku. Postupně k mouce přilijte promíchanou směs, dodejte sůl, rozpuštěné máslo a ručně vše promíchejte a uhněťte těsto. Zakryjte mísu utěrkou a nechejte těsto kynout na hodinu.

2. KROK

Poté ho z mísy odeberte, mírně promačkejte a rozválejte do tvaru čtverce. Nakrájejte ho na pravidelné proužky a ty ještě přepulte. Vezměte si jeden přepůlený proužek a zlehka ho promačkejte prsty. Jednu jeho polovinu rozdělte nožem na tři proužky. Na druhou polovinu naneste hrudkovitý tvaroh a zabalte ho do ní (viz video)

3. KROK

Proužky těsta do sebe zapleťte tak, jako byste pletli cop. Na konci utěsněte prsty spoj copu, aby se nerozbaloval, a přeložte jej na naplněnou polovinu houstičky. Tímto způsobem nachystejte i zbytek těsta a všechny houstičky položte na plech vyložený pečicím papírem.

4. KROK

Zakryjte je utěrkou a nechejte kynout dalších 30 minut. Poté všechny houstičky potřete rozšlehaným vejcem, posypejte je sezamem a dejte do trouby předehřáté na 180 stupňů péct na 30 minut. Následně můžete podávat, dobrou chuť!

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů