Nadýchané máslové pečivo

ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nadýchané máslové pečivo - postup přípravy

Ne každému vyhovuje kupované pečivo ze supermarketů, které je stejně většinou jen z polotovaru. Nejen, že je zbytečně nadceněné, ale ani nemáte moc šanci zjistil, kdo na něj před vámi sahal. Proto je více než výhodné si začít péct své vlastní, zvláště když je to tak jednoduché.
1. KROK

Nachystejte si větší mísu a mléko zahřejte tak, aby bylo horké. U vody bude stačit, když bude teplá. Obojí do mísy nalijte a přidejte i sušené droždí, cukr a olej. Vejce rozklepněte a oddělte bílky od žloutků. Bílky si dejte zvlášť a vyšlehejte z nich sníh. Následně jej dodejte do větší mísy se zbytkem těsta a promíchejte. Postupně zapracujte i mouku se solí. Poté si ruce namažte rostlinným olejem a vypracujte hladké a jednolité těsto. To dejte do mísy, zakryjte potravinářskou fólií a nechejte jednu hodinu kynout.

2. KROK

Po hodině si ruce opět potřete olejem a těsto vytáhněte, rozdělte jej na 10 stejně velkých dílů. Rozprostřete si je na pracovní ploše a udělejte z nich dlouhé a táhlé rolky. Vždy je při tomto procesu potřete máslem. Nachystejte si plech a všechny houstičky na něj položte vedle sebe, přikryjte je bavlněnou utěrkou a nechejte kynout okolo 15 minut. Dva žloutky, které jste si předtím odložili, smíchejte se dvěma lžícemi oleje a těsto potřete. Troubu si předehřejte na 180 stupňů a pečte do zlatova. Dobrou chuť!

3. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 373 hlasů
Nahlásit chybu
56 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt