Nadýchaný meruňkový dort

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
25 minut
ČAS VAŘENÍ
35 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nadýchaný meruňkový dort - postup přípravy

Lahodný, jemný dort s meruňkovou příchutí si užijí děti i dospělí. Využijte tyto chutné plody naplno a přimějte děti, aby si tímto způsobem dali trochu více ovoce. Příprava je velmi jednoduchá a výsledek naprosto jedinečný. Pokud vám odpoledne přijede nečekaná návštěva, jde o skvělou příležitost, jak je pohostit.

Smíchejte prosátou mouku se solí a práškem do pečiva. Měkké máslo a cukr promíchejte vidličkou, přidejte vejce a lehce zašlehejte metličkou.

Přidejte ricottu nebo fermentovanou smetanu a směs ještě jednou promíchejte, dokud nebude načechraná a krémová. Přidejte moučnou směs v několika krocích. Vždy těsto důkladně promíchejte. Konečné těsto by mělo být krásně měkké.
Základní formu (28 x 19 cm) vyložte papírem na pečení, přeneste těsto a rovnoměrně ho rozprostřete pomocí lžíce. Položte poloviny meruněk (bez pecek) a lehce je ponořte do těsta.

Pečte koláč v předehřáté troubě na 180 stupňů po dobu 35 minut, poté ho v troubě nechte dalších 10 minut, aby tzv. došel. Dort posypejte práškovým cukrem na ozdobení a je připraven k podávání. Po vyndání z trouby ho pochopitelně nechte zcela vychladnout. Těsto bude měkké s nadýchanou strukturou. A chuť je skvělá, jemná a příjemně sladká. Přejeme dobrou chuť!

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 540 hlasů
Nahlásit chybu
96 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty