Nepečené jahodové stromečky

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Nepečené jahodové stromečky - postup přípravy

Jako každý rok celá řada hospodyněk připravuje mnoho druhů cukroví. Nejtradičnější je v našich končinách samozřejmě linecké, vanilkové rohlíčky, nebo třeba pracny. Co si však letošní svátky ozvláštnit? S jahodovými stromečky budou vaše Vánoce zdravější a pestřejší.

Nejprve si ve vodní lázni rozpusťte bílou čokoládu. Poté ji obarvěte zeleným potravinářským barvivem a promíchejte. Nyní si očistěte čerstvé jahody a umístěné na špejli nebo párátku je máčejte v připravené čokoládové polevě.

Tu nechte následně ztuhnout. Vhodné je máčené jahody umístit přímo na sušenku, která bude sloužit jako podklad. Ještě předtím však na její povrch naneste trochu glazury, aby ovoce drželo.

V další fázi vytvořte po celé ploše obalené jahody pár bodů, které budou simulovat vločky sněhu. Na povrch lze umístit i čokoládovou hvězdičku. Cukroví dejte tuhnout do lednice alespoň na hodinu.
Až stromečky ztuhnou, podávejte je například s šálkem kakaa, čaje, nebo i svařáku a grogu. Tohle cukroví oslní i ty největší kreativce. Dozdobit jej můžete ve výsledku jen podle své fantazie. Přejeme vám dobrou chuť.

Tip na závěr: Banánové kuličky

Pokud vás nadchla myšlenka ovocného cukroví a máte doma banány, můžete vyzkoušet i následující tip. Banánové kuličky zachutnají všem. Potřebovat budete:

  • čerstvé banány: 2 až 3 ks
  • dětské piškoty: 1 malé balení
  • čokoládovou polevu: 2 balení
  • strouhaný kokos: 1 sáček

Banány nakrájejte na kolečka a umístěte je mezi dva piškoty. Pak ovocný „sendvič“ namočte do rozpuštěné čokoládové polevy a obalte v kokosu. Nechte ztuhnout v lednici a podávejte. Uskladnění je vhodné rovněž v chladu. Dobré je kuličky z banánů co nejdříve zkonzumovat.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 297 hlasů
Nahlásit chybu
67 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma
rychlé pokrmy
Bramborové placky à la pizza se šunkou a mozzarellou
0 hlasů
15 minut
15 minut
Přílohy, pečivo
V hlavní roli chleba: Obložená topinka a jogurtový chlebíček
0 hlasů
minut
minut
rychlé pokrmy
2 luxusní recepty na zapečenou plněnou bagetu
0 hlasů
15 minut
15 minut
rychlé pokrmy
Zapečená bageta se sýrem, máslem, česnekem a petrželkou
0 hlasů
10 minut
20 minut

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty