Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečené oříškové kuličky bez cukru

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 3 minuty

Nepečené oříškové kuličky bez cukru - postup přípravy

Vánoce jsou přímo proslulé tím, že se během nich pojídá spousta cukrovinek. Pokud chcete mlsat, ale cukru se chcete vyhnout, připravte si tento rychlý a jednoduchý recept bez použití trouby.

Ingredience pro:
13 kusů
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Sušenky a ořechy vložte do robotu a rozemelte je na jemný prášek. Ten přesypte do mísy a přidejte k němu pomerančovou kůru z jednoho pomeranče se špetkou soli a vše zamíchejte. 

2. KROK

Poznámka: Pomerančovou kůru nastrouhejte z dobře omytého a chemicky neošetřeného pomeranče. Trochu kůry si nechte stranou na závěrečné zdobení.

3. KROK

Do směsi přidejte smetanový sýr a uhněťte těsto, z kterého vytvořte 13 stejně velkých kuliček o průměru přibližně 3 cm. Kuličky následně vložte na 10 minut do lednice. 

4. KROK

Ve vodní lázni rozpusťte bílou čokoládu a kuličky v ní obalte. Po obalení kuličky odkládejte na plech vyložený pečicím papírem a nechte je odpočívat pět minut.

Tip: Chcete-li, aby byla poleva jemná a leskla se, přimíchejte do čokolády 2 lžíce másla a 1 lžíci oleje.

5. KROK

Čokoládu, která vám po obalování zbyla, vlijte do sáčku, do jehož špičky udělejte malou dírku a kuličky ozdobte jemnými čokoládovými linkami. Oříškové kuličky nechte odpočívat 5 minut a poté odkrojte nožem přečnívající čokoládu. 

6. KROK

Tip: Na závěr můžete kuličky posypat pomerančovou kůrou a podávat je v papírových košíčcích, které dodají cukroví slavnostnější a zajímavější vzhled.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů