Nepečený dort, který se během chvilky zařadí mezi vaše oblíbence

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nepečený dort, který se během chvilky zařadí mezi vaše oblíbence - postup přípravy

Spojení sušenek, banánů a pudinku představuje úchvatnou kombinaci chutí, které se ukrývají v tomto lahodném a extrémně jemném dortu. Příprava tohoto dezertu je velmi snadná, protože nemusíte vůbec nic péct. Jediné, co musíte udělat, je uvařit smetanu. Uvidíte, že je snadný, rychlý a vychutná si jej celá rodina i hosté.
1. KROK

V první řadě si připravte krém. Žloutky a suché suroviny vložte do hrnce se silným dnem. Postupně a za stálého míchání metličkou přilijte do směsi mléko. Krém vařte na mírném ohni za stálého míchání, dokud směs dokonale nezhoustne.

2. KROK

Poté sundejte z plotny a okamžitě přidejte do směsi máslo o pokojové teplotě. Pokračujte v míchání, dokud se veškeré máslo nerozpustí a nespojí se s ostatními ingrediencemi. Krém můžete nechat v hrnci nebo ho přelít do čisté nádoby, ve které jej necháte vychladnout. Mezitím si nakrájejte všechny banány na tenké plátky. Poté můžete začít sestavovat konečnou podobu dortu.

3. KROK

Připravte si (ideálně skleněnou) formu s vysokými stranami a na dno naneste malé množství smetanového krému. Poté rozložte vrstvu sušenek. Pokud je to nutné, rozlámejte sušenky na kousky. Musí zcela vyplnit dno formy. Pokud zvolíte správný rozměr sušenek, budete je moci rozložit vcelku. Poté na sušenky naneste bohatou vrstvu krému.

4. KROK

Nyní opatrně naskládejte plátky banánu. Opět je zalijte smetanovým krémem. Tímto způsobem vyplňte celou formu. Mělo by vám to vyjít na 7–8 vrstev. Dezert zakryjte potravinářskou fólií a vložte do lednice na alespoň 8–10 hodin, aby vše dokonale ztuhlo.

5. KROK

Před podáváním vršek ozdobte vařeným kondenzovaným mlékem, domácím karamelem nebo nastrouhanou čokoládou. Zdobení je čistě na vás. Sami víte nejlépe, co vám chutná.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 284 hlasů
Nahlásit chybu
147 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt