Mražené kuřecí řízečky se sýrem a bramborem

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Mražené kuřecí řízečky se sýrem a bramborem - postup přípravy

Tento recept je originální v tom, že spolu s ingrediencemi přináší unikátní metodu přípravy směsných karbanátků z masa, sýra a brambor, které ale uchováte téměř nekonečně dlouho v mrazáku.
1. KROK

Kuřecí prsíčka nasekejte ostrým nožem na velmi tenké nudličky, které překrájejte na drobné kostičky a vložte je do hluboké mísy. Jedná se o konzistenci na půli cesty mezi mletým masem a klasickými krájenými nudličkami. Maso v míse posypejte solí a mletým černým pepřem.

2. KROK

Na hrubém struhadle nastrouhejte sýr a oloupané syrové brambory a obojí přidejte do mísy s masem. Ingredience důkladně promíchejte, abyste získali homogenní konzistenci. Připravte si uzavíratelné mrazicí sáčky, do každého vložte pár hrstí směsi a vytvarujte je tak, abyste získali úzké placky, které lze snadno vyskládat na sebe. Ty pak vložte do mrazáku, kde je můžete takto skladovat i několik let.

3. KROK

Pokud pak potřebujete připravit superrychlou dobrotu, rozřízněte igelitový sáček, vyjměte z něho maso a rozkrájejte ho na obdélníkové porce, které obalte nejprve v rozšlehaném vajíčku a poté ve strouhance. V pánvi rozehřejte trochu oleje a každou obalenou porci smažte na mírném až středním ohni po obou stranách dozlatova.

4. KROK

Osmažené řízečky nechte okapat na talíři s několika vrstvami papírových utěrek a ihned podávejte, dokud se sýr krásně táhne. Doporučujeme použít kečup, tatarku či jinou oblíbenou studenou omáčku a případně také bramborové hranolky.

5. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 1512 hlasů
Nahlásit chybu
63 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt