Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Jednoduchý, chutný a rychlý koláč

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 40 minut

Jednoduchý, chutný a rychlý koláč - postup přípravy

Potřebujete rychle, snadno a levně připravit koláč pro svou rodinu, přátele a návštěvy? Tento recept je naprosto ideální. Je úžasně chutný, jemný a nadýchaný. Nepotřebujete na to žádné zvláštní suroviny a můžete ho připravit během chvilky. Nezabere vám příliš času a zároveň nezruinuje peněženku. Podívejme se, co budete potřebovat na přípravu tohoto jedinečného dezertu.

Ingredience pro:
10 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Nalijte do misky vodu. Přidejte olej, cukr, mouku, prášek do pečiva a kakaový prášek. Velmi dobře promíchejte do hladka. Následně přidejte džem, třešně, rozinky, kokos, ořechová jádra, vanilkovou esenci a citronovou kůru. Všechny ingredience velmi dobře promíchejte, dokud nezískáte měkké a homogenní těsto. Rovnoměrně ho nalijte na plech vymazaný olejem. Pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů po dobu 40 minut. Zda je buchta hotová, zjistíte klasicky špejlí nebo párátkem.
Perník podle tohoto receptu bude nádherně měkký, chutný a nadýchaný. Užijete si příjemnou kakaovou chuť a nadýchanost díky kokosu, který se při pečení vždy skvěle hodí. Pokud nemáte rádi ořechy, nemusíte je pochopitelně přidávat, ale s nimi to bude rozhodně lepší a získáte i určitou křupavost. Přejeme dobrou chuť a hodně štěstí při přípravě tohoto jednoduchého a úžasného dezertu!

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů