Nepečené kávové řezy s vanilkovým krémem a želatinou

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
0 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nepečené kávové řezy s vanilkovým krémem a želatinou - postup přípravy

Pro přípravu těchto lahodných kávových řezů nemusíte zapínat troubu ani sporák. Stačí rozmíchat trochu želatiny a stylově ji navrstvit s kulatými piškoty. Příprava je geniálně snadná.
1. KROK

Před započetím přípravy vyndejte alespoň půl hodiny předem všechny suroviny z lednice, aby získaly pokojovou teplotu a později se snáze spojily do homogenní hmoty.

Rozpusťte pomerančovou želatinu v horké vodě a nechte ji vychladnout. Pokud neseženete pomerančovou želatinu, rozpusťte klasickou želatinu v horké pomerančové limonádě, případně jí dodejte více barvy potravinářským barvivem.

2. KROK

Obdélníkovou formu na pečení s odnímatelnými bočnicemi o rozměrech 25 x 35 cm bohatě vymažte máslem. Berte piškoty jeden po druhém, namáčejte je v pomerančovém želé a skládejte je do formy jeden vedle druhého. Poté je nechte zchladnout.

3. KROK

Do misky vsypte 2 lžičky bezbarvé želatiny, přidejte 2 lžičky rozpustné kávy a zalijte obojí 125 ml horké vody. Dobře promíchejte a nechte zchladnout.

V jiné misce vyšlehejte změklé máslo nebo margarín s cukrem a jedním žloutkem a vše vyšlehejte ručním šlehačem do homogenní směsi. Postupně přidávejte vanilkový tvaroh a pokračujte ve šlehání, dokud nezískáte hladkou a krémovou směs. K ní přisypejte dvě sklenice sušeného mléka a pečlivě ho zapracujte do směsi. Nakonec po lžících a za stálého šlehání přilévejte rozpuštěnou kávovou želatinu. Dobře, ale krátce prošlehejte a směs nalijte na piškotovou vrstvu v plechu.

Poté znovu namáčejte piškoty do pomerančové želatiny a vyskládejte z nich na krém druhou souvislou vrstvu.

4. KROK

Piškoty zalijte vyšší vrstvou pomerančové želatiny a vše nechte několik hodin ztuhnout. Dezert opatrně vyjměte z formy, nakrájejte na porce a podávejte.

5. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 382 hlasů
Nahlásit chybu
106 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt