Nepečený dort „Napoleon“ na plech

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nepečený dort „Napoleon“ na plech - postup přípravy

Dort jménem „Napoleon“ je klasickým luxusním dílem z dílen mistrů cukrářů. Pokud byste si jej rádi dopřáli v jednodušší verzi na plech, vyzkoušejte tento jednoduchý recept.
1. KROK

Do hrnce nalijte mléko, ale trochu si jej nechte stranou. Přidejte k němu dvě lžíce cukru a přiveďte směs k varu. K odložené trošce mléka přisypejte dva balíčky smetanového pudinku a důkladně je rozmíchejte dohladka, aby ve směsi nebyly žádné hrudky.

Jakmile se mléko v hrnci začne vařit, přilijte k němu rozmíchané pudinky a za stálého míchání vše vařte do zhoustnutí. Uvařený pudink vyklopte z hrnce do misky a nechte ho úplně vychladnout.

Ke zchladlému pudinku přidejte změklé máslo a ručním šlehačem či robotem obě přísady vyšlehejte do hladké a krémové konzistence.

2. KROK

Do obdélníkového plechu nebo zapékací misky o rozměrech 20 x 14 cm vyskládejte souvislou vrstvu obdélníkových sušenek a vlijte na něj připravenou pudinkovou směs. Rozetřete ji do rovnoměrné vrstvy a povrch urovnejte do hladké roviny. Poté na ni vyskládejte druhou vrstvu sušenek.

3. KROK

Připravený dort vložte asi na 1 hodinu do lednice vychladit a ztuhnout. Povrch posypejte moučkovým cukrem, nakrájejte na porce a podávejte.

4. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 1279 hlasů
Nahlásit chybu
127 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt