Nepečený dort „Twix“ s karamelem, čokoládou a sušenkami

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nepečený dort „Twix“ s karamelem, čokoládou a sušenkami - postup přípravy

Tyčinky Twix jsou už dávno živoucí legendou. Pokud je milujete jako my, můžete si připravit doma jejich zvětšenou variantu z čokolády, domácího karamelu a sušenek.
1. KROK

Čokoládu nalámejte na menší kousky, vložte ji do hrnce, zalijte rostlinným olejem a na mírném ohni ji za stálého míchání rozpusťte. Když je tekutá, vlijte asi jednu její třetinu na dno silikonové formy na biskupský chlebíček (pokud máte kovovou, napřed ji vyložte několika vrstvami přilnavé potravinářské fólie nebo pečicího papíru) a párkrát s ní ťukněte o desku stolu, abyste vyhnali vzduchové bubliny. Pak vložte formu do lednice, aby čokoláda ztuhla.

2. KROK

Nyní připravte karamelovou náplň. Do hrnce nasypejte cukr, přidejte trochu vody a přiveďte k varu. Jemně směs míchejte, dokud nepřestane pěnit a nezmění se ve zlatavý karamel. Poté přidejte do hrnce na kostky nakrájené máslo a pokračujte v míchání, dokud se karamel s máslem nespojí do homogenní hmoty. Poté přilijte také smetanu a pokračujte v míchání. Když je karamel hotový, přelijte ho do čisté misky a nechte vychladnout.

3. KROK

Zchladlý karamel rozetřete na vychladlou a ztuhlou čokoládu ve formě do rovnoměrné vrstvy, na niž vyskládejte vedle sebe sušenky. Ty opět potřete karamelem a zalijte je trochou čokoládové polevy. Na ni opět vyskládejte sušenky a zalijte je zbývající čokoládou. Formou párkrát klepněte, abyste vyhnali vzduch a srovnali čokoládu do roviny, a vložte dort do lednice vychladit a ztuhnout.

4. KROK

Hotový dort „Twix“ vyklopte z formy, nahřátým nožem ho nakrájejte na plátky a podávejte.

5. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 298 hlasů
Nahlásit chybu
105 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt