Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečený dort „Twix“ s karamelem, čokoládou a sušenkami

3,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 60 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Nepečený dort „Twix“ s karamelem, čokoládou a sušenkami - postup přípravy

Tyčinky Twix jsou už dávno živoucí legendou. Pokud je milujete jako my, můžete si připravit doma jejich zvětšenou variantu z čokolády, domácího karamelu a sušenek.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Čokoládu nalámejte na menší kousky, vložte ji do hrnce, zalijte rostlinným olejem a na mírném ohni ji za stálého míchání rozpusťte. Když je tekutá, vlijte asi jednu její třetinu na dno silikonové formy na biskupský chlebíček (pokud máte kovovou, napřed ji vyložte několika vrstvami přilnavé potravinářské fólie nebo pečicího papíru) a párkrát s ní ťukněte o desku stolu, abyste vyhnali vzduchové bubliny. Pak vložte formu do lednice, aby čokoláda ztuhla.

2. KROK

Nyní připravte karamelovou náplň. Do hrnce nasypejte cukr, přidejte trochu vody a přiveďte k varu. Jemně směs míchejte, dokud nepřestane pěnit a nezmění se ve zlatavý karamel. Poté přidejte do hrnce na kostky nakrájené máslo a pokračujte v míchání, dokud se karamel s máslem nespojí do homogenní hmoty. Poté přilijte také smetanu a pokračujte v míchání. Když je karamel hotový, přelijte ho do čisté misky a nechte vychladnout.

3. KROK

Zchladlý karamel rozetřete na vychladlou a ztuhlou čokoládu ve formě do rovnoměrné vrstvy, na niž vyskládejte vedle sebe sušenky. Ty opět potřete karamelem a zalijte je trochou čokoládové polevy. Na ni opět vyskládejte sušenky a zalijte je zbývající čokoládou. Formou párkrát klepněte, abyste vyhnali vzduch a srovnali čokoládu do roviny, a vložte dort do lednice vychladit a ztuhnout.

4. KROK

Hotový dort „Twix“ vyklopte z formy, nahřátým nožem ho nakrájejte na plátky a podávejte.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů