Kakaové řezy s mléčným krémem a čokoládovou polevou

Dalších 5 fotografií
Dalších 5 fotografií
ČAS PŘÍPRAVY
75 minut
ČAS VAŘENÍ
25 minut
NÁROČNOST
Snadná

Kakaové řezy s mléčným krémem a čokoládovou polevou - postup přípravy

Vláčné kakaové těsto, jemný smetanový krém a lesklá a měkká čokoládová poleva. Takový je výsledek snažení poté, co budete následovat náš dnešní recept. Je to přesně ten typ koláče, který oceníte pro pohoštění návštěvy, anebo jej upečete jen tak na pochutnání po nedělním obědě. Je jednoduchý na přípravu, rychlý a nenáročný na suroviny. Je to ideální recept pro cukrářské začátečníky i pokročilé, kteří potřebují ušetřit čas.

Připravte si plech na pečení o rozměrech 17 x 22 cm a 6 cm vysoký, anebo kulatou dortovou formu o průměru kolem 22 centimetrů.
Troubu dejte předehřát na 180 °C. (K pečení vlastně ale troubu ani nepotřebujete. Stejně dobře lze koláč připravit ve vhodné nádobě v mikrovlnné troubě, anebo i upéct pod pokličkou v hrnci na kamnech!)

Do hluboké mísy prosejte hladkou mouku s kakaem, přidejte dvě lžičky prášku do pečiva a půl čajové lžičky jedlé sody. Přisypejte cukr a všechny suché přísady důkladně promíchejte.

Ke směsi přilijte slunečnicový olej, mléko a horkou vodu a důkladně promíchejte, abyste získali tekuté těsto. To vlijte do plechu, zapékací misky či do dortové formy a urovnejte ho do roviny. Vložte ho do vyhřáté trouby a pečte 20 až 25 minut (pokud pečete v mikrovlnné troubě, bude příprava trvat okolo 5 až 8 minut v závislosti na výkonu vaší trouby). Zda je těsto dostatečně propečené zkontrolujte zapíchnutou špejlí. Pokud bude po vyndání suchá, můžete dort vyndat z trouby. Je-li mokrá a ulpívají na ní kousky těsta, je třeba jej ještě dopéct.

Po vytažení z trouby nechte koláč úplně vychladnout. Pak celý povrch rovnoměrně rozpíchejte párátkem, smíchejte teplé mléko s cukrem, nechte zchladnout a touto směsí koláč zalijte.

Vyšlehejte šlehačku s cukrem a přelijte jí celý povrch dortu a dejte na 30 minut do lednice.

Nakonec rozlámejte čokoládu na co nejmenší kousky. V kastrůlku zahřejte smetanu tak, aby téměř vřela, odstavte ji a vhoďte do ní kousky čokolády. Nechte asi 2 minuty stát a rozmíchejte do hladké konzistence. Výslednou polevou pak přelijte celý povrch šlehačkového krému a vyrovnejte do roviny.

Pak vraťte koláč zpět do lednice na 1 až 2 hodiny ztuhnout.

Galerie

Dalších 5 fotografií
Dalších 5 fotografií
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 298 hlasů
Nahlásit chybu
143 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt