Nepečený kakaový dezert s banány a sušenkami

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
80 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nepečený kakaový dezert s banány a sušenkami - postup přípravy

Dezerty jsou poměrně nedocenitelnou pochoutkou. Můžete si do nich dát, co jen chcete a na co máte chuť. Navíc lze vybírat ze stovek receptů. Tento konkrétní dezert z banánů a ze sušenek vás potěší nejen svou chutí, ale i nenáročnou přípravou.
1. KROK

Banány nakrájejte na cca 3 cm dlouhé kousky a vyskládejte je na dno pečicí formy (průměr 22 cm), které vyložte potravinářskou fólií. Do menší misky dejte vanilkový pudink, kakao, cukr, kukuřičný škrob a vše důkladně promíchejte metličkou. Do hrnce nalijte plnotučné mléko, dejte ho na sporák a přisypejte k němu sypkou směs.

2. KROK

Vmíchejte ji do mléka a za stálého míchání vařte, dokud směs nezhoustne. Pak ji ihned sundejte ze sporáku a bokem ještě promíchejte. Přidejte do ní změklé máslo a opět míchejte, dokud se zcela nerozpustí. Nalijte ji na do formy a trochu náplně ještě nechejte v hrnci. Vyskládejte do formy pár sušenek a ty zalijte zbylou náplní.

3. KROK

Zarovnejte ji stěrkou nebo cukrářským nožem a nechejte dezert na hodinu v lednici. Poté jej posypejte strouhaným kokosem, obraťte ho vzhůru nohama, sundejte z něj formu a potravinářskou fólii a finálně dozdobte strouhaným kokosem. Poté můžete ihned podávat, dobrou chuť!

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 212 hlasů
Nahlásit chybu
82 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty