Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Okurkový nápoj s citronem na hubnutí

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut

Okurkový nápoj s citronem na hubnutí - postup přípravy

Léto klepe na dveře, a pokud máte nějaká ta kila navíc, tak je již nejvyšší čas s tím začít něco dělat. Rozhodně nebude na škodu, když se do své diety rozhodnete zařadit i tento okurkový nápoj s citronem.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Do větší mísy nalijte přiměřené množství studené vody a přidejte do ní jedlou sodu. Dejte do mísy okurky a s pomocí vody a sody je houbičkou očistěte. Poté okurky nakrájejte na menší kusy a dejte je do jiné mísy, nemusíte je loupat. Zázvor již ovšem oloupejte a nakrájejte ho na menší kousky.

2. KROK

Citrony rozkrojte na poloviny a vymačkejte z nich šťávu. Okurku, zázvor i citronovou šťávu dejte do mixéru. Přilijte i trochu vody a přisypejte dvě lžíce sušené máty. Směs důkladně promixujte a přeceďte ji do sklenice.

3. KROK

Šťávu z okurek byste měli pít průběžně během dne a nejlépe ji kombinovat s dostatečným příjmem čisté vody. Okurka obsahuje pouze cca 16 kalorií a je tedy úžasným zpestřením vašeho dietního jídelníčku. Zázvor pomáhá odplavit přebytečnou vodu z těla a zase pomůže vyplavit z těla toxiny. Mimo jiné také obsahuje vitamín C.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů