Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Zázvorový čaj s citronem a hřebíčkem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 5 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Zázvorový čaj s citronem a hřebíčkem - postup přípravy

Shazovat přebytečná kila se dá i bez zdlouhavého cvičení a drastických diet. Stačí svůj den začít správným způsobem – přípravou blahodárného nápoje, který doplní potřebné vitamíny a ještě nastartuje váš metabolismus.

Ingredience pro:
1 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Zázvor opatrně oloupejte nožem. Nastrouhejte ho nadrobno. Citron nakrájejte na plátky a poté na kostičky a odložte stranou. Nastrouhaný zázvor nasypte do hrnce, přidejte plátky citronu a lžičku hřebíčku. Zalijte jednou sklenicí vody. Směs vařte na mírném ohni asi deset minut. Poté sceďte do čisté sklenice.

2. KROK

Přidejte lžíci medu a dobře promíchejte. Každé ráno půl hodiny před snídaní vypijte jeden šálek. Kúru užívejte po dobu třiceti dnů, abyste poznali změny. Po třiceti dnech si dejte několikadenní pauzu, aby kúra nepřestala účinkovat. Můžete si připravit množství až na tři dny a zbytek uskladnit v lednici, abyste nemuseli každý den připravovat čerstvý nápoj.

3. KROK

Zázvor má mnohé zdravotní a příznivé účinky na lidský organismus. Snižuje hladinu cukru v krvi, takže je vhodný pro diabetiky. Při hubnutí se jeho účinky rozvinou naplno, pokud ho konzumujete nalačno. Urychluje pohyb střev, stimuluje metabolismus a tlumí chuť k jídlu po celý den. Pomáhá s nadýmáním, plynatostí a zmírňuje nevolnost. Zázvor je zdrojem mnoha vitamínů, dále pak draslíku, hořčíku, sodíku, fosforu, vápníku a železa.

4. KROK

Citron díky své hořké chuti potlačuje chuť na sladké, pomáhá s regulací hladiny cukru v krvi a napomáhá lepšímu spalování tuků. Kromě toho zpomaluje stárnutí pokožky a pomáhá pročišťovat ledviny. Citronová voda konzumovaná ráno pomáhá proti zácpě, zejména pokud je vlažná. Hřebíček podporuje trávení, povzbuzuje tvorbu trávicích enzymů a pročišťuje střeva. Patří ke koření s nejvyšším obsahem antioxidantů. Navíc nápoji dodává příjemnou a zajímavou chuť.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů