Ořechové řezy s vanilkovým krémem

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
40 minut
ČAS VAŘENÍ
25 minut
NÁROČNOST
Snadná

Ořechové řezy s vanilkovým krémem - postup přípravy

Pokud upečete korpus z těsta s vlašskými ořechy a použijete na něj vanilkový krém s čokoládou, bude skvělý výsledek vašeho snažení jistě zaručený.
1. KROK

Dejte do mísy vejce, vanilkový cukr a cukr a vyšlehejte do pěny. Poté do směsi zašlehejte mléko, olej a nakonec přimíchejte mouku a prášek do pečiva. Vymíchejte těsto, přidejte do něj mleté vlašské ořechy a dobře promíchejte. Plech o rozměrech 40x30 centimetrů vyložte pečicím papírem a nalijte na něj těsto, které rovnoměrně rozetřete stěrkou.

2. KROK

Vložte plech do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte 25 minut. Po vychladnutí z korpusu odstraňte pečicí papír a dortovým ráfkem o rozměrech 30x20 centimetrů z něj vykrojte 2 stejné kusy. Zbylé odřezky rozdrobte najemno.

3. KROK

Dejte do hrnce mléko, žloutky, vanilkový cukr, cukr a škrob a míchejte, dokud se nerozpustí. Pak vše za stálého míchání svařte do pudinkové konzistence. Stáhněte hrnec ze sporáku, přidejte máslo a bílou čokoládu a míchejte, dokud se nerozpustí.

4. KROK

Dejte plát těsta do dortového ráfku, pokapejte ho 50 mililitry mléka a navrch dejte polovinu krému. Přiklopte ho druhým plátem, ten rovněž pokapejte 50 mililitry mléka a naneste na něj zbytek krému. Poté ho rovnoměrně posypejte rozdrobeným těstem a dejte na 3 hodiny do lednice ztuhnout. Vychlazený dezert nakrájejte na kostky a podávejte.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 379 hlasů
Nahlásit chybu
97 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt