Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Křehká citrónová kolečka s marmeládou a cukrovou polevou

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Křehká citrónová kolečka s marmeládou a cukrovou polevou - postup přípravy

Pokud hledáte vánoční cukroví plné vůní a chutí tropických citrusů, vyzkoušejte recept podle YouTube kanálu Vaření s Jančou. Citrónová kolečka můžete naplnit rybízovou marmeládou a ozdobit cukrovou polevou.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Citrónová kolečka

Na polevu

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Do větší mísy přidejte hladkou mouku, moučkový cukr, změklou Heru, citrónovou kůru, žloutky, vanilkový cukr a kypřicí prášek do pečiva.

2. KROK

Vše důkladně promíchejte a vypracujte hladké nelepivé těsto. Přikryjte ho utěrkou a vložte do lednice na 45 minut. Poté ho rozdělte na tři díly.

3. KROK

Jednotlivé díly těsta vyválejte na pomoučeném válu na šířku přibližně 3 mm. Poté z něj vykrajujte kolečka a přendejte je plech. Poté ho vložte do předehřáté trouby na teplotu 180 °C a pečte je 15 minut.

4. KROK

Kolečka vyjměte z trouby a nechte je zcela vychladnout. Poté je z jedné stany namažte rybízovou marmeládou a přiklopte je dalším kolečkem.

5. KROK

Vymačkejte šťávu z půlky citrónu a přidejte k ní moučkový cukr. Vše velmi důkladně promíchejte. Poté pomocí mašlovačky potřete kolečka připravenou polevou.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Vaření s Jančou

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů