Oreo dortík ze 4 ingrediencí

i Zdroj fotografie: Andy Březinová
i Zdroj fotografie: Andy Březinová
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Oreo dortík ze 4 ingrediencí - postup přípravy

Dortík ze sušenek Oreo podle receptu od paní Andy Březinové je rychlý a snadný, téměř bezpracný dezert, který můžete navíc uzpůsobit podle svého vkusu a fantazie. Zkuste také jiný druh sušenek, anebo si vyhrajte se zdobením, případně ho naplňte nějakým lahodným krémem.
1. KROK

Sušenky Oreo co nejlépe rozdrťte v mixéru nebo v uzavřeném sáčku s pomocí válečku nebo paličky. Z drti odeberte část na ozdobení dezertu. Zbytek smíchejte s práškem do pečiva a mlékem. Vytvořte hladké těsto, které nalijte do formy na biskupský chlebíček nebo jiné vhodné formy a dejte péct do trouby rozehřáté na teplotu 180 °C na asi 10 minut.

2. KROK

Upečený dortík vyndejte z trouby a nechte ho vychladnout. Mezitím ve vodní lázni či v mikrovlnné troubě rozehřejte hořkou čokoládu, kterou nalijte na vrchní část dortu a rozetřete ji do rovnoměrné vrstvy po celém povrchu. Na čokoládu nasypejte odloženou část rozdrcených sušenek a nechte ztuhnout. Pak už stačí jen nakrájet na porce a podávat se šálkem voňavého čaje nebo kávy.

3. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 243 hlasů
Nahlásit chybu
140 lidí právě čte
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt