Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Ovocný dort s kakaovým korpusem a krémem

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 45 minut

Ovocný dort s kakaovým korpusem a krémem - postup přípravy

Ať už máte chuť na sladkou tečku, nebo chystáte dort na narozeninovou oslavu, piškotový dort s krémem a ovocem zaručeně vždy sklidí úspěch. Recept nám poskytla paní Kateřina Sojková.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Na korpus

Dále

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Rozklepněte vejce a oddělte žloutky a bílky. Z bílků začněte šlehat sníh, během šlehání přidávejte cukr a vanilkový cukr. Jakmile získáte hustý sníh, zašlehejte do něj žloutky a olej. Nakonec opatrně vmíchejte mouku a kakao, těsto musí zůstat nadýchané.

2. KROK

Nalijte ho do formy o průměru 26 cm vyložené pečicím papírem. Vložte formu do předem vyhřáté trouby na 170 °C a pečte korpus zhruba 45 minut. Po upečení ho nechte vychladnout.

Poznámka: Z uvedeného množství ingrediencí získáte korpus na dva nízké dorty nebo jeden vyšší, patrový.

3. KROK

Ze zakysané smetany, tvarohu a moučkového cukru vymíchejte krém, množství cukru záleží na vaší chuti. Namažte ho na vychladlý korpus a na něj dejte libovolné ovoce. Nakonec podle návodu připravte želatinu, použijte 2 nebo 3 sáčky. Nalijte ji na ovoce a nechte v lednici ztuhnout.

4. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů