Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Pařížské rohlíčky se šlehačkovým krémem

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Pařížské rohlíčky se šlehačkovým krémem - postup přípravy

Křehké a lahodné pařížské rohlíčky nesmějí chybět na žádné vánoční tabuli. Delikátní varianta krému z čokoládové šlehačky a másla podle receptu od paní Andy z facebookové stránky Andy vaří pro zdraví je příjemnou variantou pro ty, kteří se vyhýbají přítomnosti vajíčka v originální verzi pařížského krému.

Ingredience pro:
1 porce

Na korpus

Na krém

Na polevu

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Jako první připravte šlehačkový krém, který je třeba nechat přes noc odpočinout. Smetanu zahřejte na sporáku a přisypejte k ní nalámanou kvalitní tmavou čokoládu. Obě přísady míchejte, dokud se čokoláda nerozpustí a nespojí se se smetanou do hladké tmavohnědé substance. V tu chvíli ji odstavte ze sporáku, nechte ji zchladnout a vložte do lednice přes noc vychladit.

2. KROK

Druhý den se pusťte do přípravy těsta na rohlíčky. Namelte vlašské ořechy najemno, prosejte k nim moučkový cukr a přidejte trochu strouhanky a dobře promíchejte. V míse vyšlehejte vaječné bílky do pevného sněhu, který stěrkou jemnými krouživými pohyby odspodu nahoru vmíchejte do směsi sypkých surovin.

3. KROK

Nyní máte dvě možnosti. Buďto těsto naplňte do zdobicího sáčku a na plech pokrytý pečicím papírem vymačkávejte tvar rohlíčků. Druhou možností je nechat těsto uležet do druhého dne (v tom případě s jeho přípravou začněte ve stejnou dobu, jako s přípravou krému) a poté jej vtlačte do silikonové formy na vanilkové rohlíčky. Ta má tu výhodu, že jsou díky ní rohlíčky jeden jako druhý. Volba je tedy na vás.

4. KROK

Ať už jste rohlíčky vytlačovali ze sáčku, anebo je vtlačovali do formy, nechte je upéct v troubě rozehřáté na teplotu 180 °C po dobu 6 až 10 minut (přesný čas závisí na výkonu a vlastnostech vaší trouby, dejte pozor na přepečení, aby nebyly tuhé). Z uvedené dávky surovin získáte 45 kusů rohlíčků.

5. KROK

Nyní se vraťte k vychlazenému krému. Čokoládovou šlehačku ručním šlehačem vyšlehejte do pevné pěny. V jiné misce vyšlehejte změklé máslo, postupně k němu přidávejte čokoládovou šlehačku a nakonec zapracujte podle chuti trochu rumu. Ten nejenže dodá rohlíčkům báječné aroma, ale alkohol rovněž prodlouží jejich trvanlivost.

6. KROK

Krémem naplňte zdobicí sáček s ozdobnou tryskou a každý upečený a vychladlý rohlíček ozdobte krémem od jednoho konce ke druhému. Ozdobené rohlíčky vložte na 1 až 2 hodiny do lednice ztuhnout. Ve vodní lázni rozehřejte čokoládu, namáčejte do ní rohlíčky, vraťte je zpátky na tác a opět do lednice. Když ztuhnou, můžete je s velkou chutí podávat.

7. KROK

Pokud se vám recept líbil, více podobných od jeho autorky najdete na její osobní facebookové stránce Andy vaří pro zdraví

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů