Pečená marinovaná vepřová žebra v kanadském stylu

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
80 minut
NÁROČNOST
Snadná

Pečená marinovaná vepřová žebra v kanadském stylu - postup přípravy

Vepřová žebírka jsou luxusní záležitost. Pečená v nejrůznějších druzích kořeněné marinády prostě a jednoduše nemají chybu. Stejně jako u každého jiného druhu masa, i u žebírek přitom záleží na zdroji, odkud maso pořídíte. Nejlepší ze všeho je samozřejmě z farmy. A když je připravíte podle toho pravého kanadského receptu, který voní horami, lesy a nekonečnými jezery, bude vaše dílo velkolepé.

Nejprve připravte marinádu. Do misky nastrouhejte jablko, případně namísto čerstvého můžete použít dětskou přesnídávku. Přidejte k němu jednu deci rajčatového kečupu, čtyři lžíce sójové omáčky a hnědý cukr. Nakonec ještě dochuťte citrónovou šťávou z poloviny citrónu a důkladně celou směs zamíchejte, aby se ingredience propojily.
Do tekuté směsi pak přidejte také skořici, sušený česnek a mletou papriku a znovu dobře rozmíchejte.

Nyní připravte vepřová žebírka. Dobře je umyjte pod tekoucí vodou a osušte je papírovými utěrkami. Nyní máte dvě možnosti, buďto můžete žebra rozkrájet na jednotlivé kosti, anebo je nechte v celku. To záleží na vás. Pakliže však budou nakrájená, bude se s nimi snáze pracovat a rychleji se nasáknou marinádou.

Pokrájená žebra nasypejte do misky s marinádou a důkladně promíchejte. Pokud máte žebra v celku, vložte je do vhodné nádoby a marinádou je ze všech stran potřete a zalijte je zbytkem. Takto připravená je vložte do lednice a nechte je marinovat alespoň půl hodiny. Můžete je ale nechat také uležet přes noc. Pak je přeneste na plech a zakryjte je alobalem nebo poklicí.

Vložte do trouby vyhřáté na 220 °C a pečte je po dobu 50 minut. Poté odstraňte alobal a dopékejte další půlhodinu, aby jejich povrch krásně zčervenal. Nezapomeňte v této fázi žebírka každých 10 minut přelévat výpekem. Jen tak získají krásnou karamelovou zlatavou barvu.

Pak už stačí jen vyndat z trouby, nechat trochu zchladnout a podávat třeba s grilovaným bramborem, anebo jen tak s trochou zeleniny nebo i bez. Je to neskutečná lahůdka.

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 2186 hlasů
Nahlásit chybu
62 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt