Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Pečené šišky z mletého kuřecího masa ve slanině

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Pečené šišky z mletého kuřecího masa ve slanině - postup přípravy

Připravte své rodině gastronomický zážitek v podobě šťavnatých šišek z mletého kuřecího masa, které jsou zabalené v křupavé slanině. Podávat je můžete jako předkrm na rodinných oslavách, avšak i se smetanovým bramborovým pyré budou chutnat skvostně.

Ingredience pro:
8 kusů
+ -

Šišky z mletého masa

Na ozdobu

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Kuřecí maso pečlivě očistěte od nejedlých částí a  poté ho pomocí mlýnku na maso rozemelte. Cibuli oloupejte a překrojte ji na třetiny.

2. KROK

Cibuli a očištěný česnek přendejte do mlýnku a rozemelte je do mísy s kuřecím masem. Směs dochuťte solí a mletým černým pepřem. Poté k ní přisypte krupici a vše společně promíchejte.

3. KROK

Kuřecí směsí bouchněte alespoň 10krát o pracovní linku nebo v míse, dostane tak z masa ven přebytečný vzduch. Poté maso přikryjte a vložte ho do lednice na 30 minut.

4. KROK

Mezitím si špejle namočte do vody. Kuřecí směs vyjměte z lednice, namočte si ruce do vody a  tvořte z něj šišky. Každou zvlášť pečlivě obalte ve slanině a propíchněte ji na skrz špejlí.

5. KROK

Obalené šišky přendejte na plech vyložený pečicím papírem a pečte je předehřáté troubě na teplotu 200 °C po dobu 30 minut. Před koncem pečení zapněte program grilování, aby slanina zezlátla.

6. KROK

Šišky vyjměte z trouby a oba konce špejlí ozdobte zeleninou. Použít můžete nakládané okurky, cherry rajčata, červenou papriku nebo černé olivy.

7. KROK

Tip: Kuřecí maso nechte před pomletím lehce zmrznout, bude mít poté lepší konzistenci.

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený rychlý recept, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Rychlé mňamky: Recepty do 15 minut.

9. KROK

Videopostup krok za krokem

10. KROK

Zdroj receptu: Alina FooDee

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů