Pečené sněhové koule obalené v moučkovém cukru

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Pečené sněhové koule obalené v moučkovém cukru - postup přípravy

Nevím jak u vás, ale u nás doma vánoční pečení tak nějak stagnuje. Každý rok pečeme tytéž druhy cukroví a výběr se prakticky nemění. Pokud to máte také tak, anebo jste už dávno podlehli kouzlu experimentování, máme pro vás báječný a geniálně jednoduchý recept na pečené sněhové koule. Připravíte je z pár základních surovin a nemusíte se jich bát ani tehdy, když třeba letos na Vánoce pečete poprvé.
1. KROK

Do hluboké misky vložte změklé máslo, přilijte k němu 50 mililitrů oleje a vyklepněte jedno vajíčko. Vše zasypejte moučkovým cukrem a kukuřičným škrobem. Přidejte prášek do pečiva, vanilkový cukr a mletou skořici a vše metličkou důkladně promíchejte, abyste získali hutné těsto. Přes jemné sítko k němu prosejte asi třetinu odměřeného množství hladké mouky a rukou začněte těsto hníst a promačkávat. Postupně přisypávejte i zbylé množství mouky, které nezapomeňte prosévat přes sítko, abyste se zbavili případných zatuhlých hrudek.

2. KROK

Jakmile získáte hladké těsto, které se nelepí k rukám ani ke stěnám mísy, odebírejte z něj malé kousky a formujte z nich kuličky o velikosti vnitřního důlku v dlani.

3. KROK

Tyto kuličky vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem v mírných rozestupech a vložte je do trouby rozehřáté na teplotu 160 °C asi 15 minut. Nečekejte, že kuličky zhnědnou, naopak to není vhodné. Ztratily by svou křehkost a pak – má to být sněhová koule a ta přece hnědá být nemá! :-)

4. KROK

Do hluboké misky nasypejte moučkový cukr, vhoďte do ní upečené kuličky, přiklopte misku nějakým víčkem a jemně s ní zatřeste, anebo je promíchejte s pomocí dvou lžic, aby se všechny kuličky obalily v cukru. Pak je opatrně vyberte ven, vyrovnejte je na talíř a pokračujte s další várkou kuliček. Hotové kuličky vyskládejte na podnos, nechte úplně vychladnout a podávejte buďto ihned čerstvé, anebo i později. Určitě vám hravě vydrží i několik dní, třeba až do Vánoc, pokud je ovšem dříve nezbaští domácí skřítkové! :-) 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 2214 hlasů
Nahlásit chybu
132 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt