Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Piškotová roláda s čoko-pudinkovým krémem

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 45 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Piškotová roláda s čoko-pudinkovým krémem - postup přípravy

Tato roláda podle receptu od Andy vaří pro zdraví se stane chloubou vašeho cukrářského repertoáru. Přestože je vlastně úplně jednoduchá, chutná báječně a dáte-li si trochu práce se zdobením, bude vypadat jako profesionální pětihvězdičkový dezert.

Ingredience pro:
1 porce

Na těsto

Na čoko-pudinkový krém

Na ozdobení

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Vyklepněte 6 velkých (nebo 7 menších) vajec a oddělte bílky od žloutků. Žloutky vyšlehejte s cukrem do světlé pěny, přidejte mouku a dobře ji zapracujte. Z bílků vyšlehejte pevný sníh a jemnými krouživými pohyby stěrkou jej vmíchejte do žloutkového těsta.

Plech vyložte pečicím papírem, který lehce potřete olejem a rozetřete na něj připravené těsto. Vložte plech s těstem do trouby rozehřáté na teplotu 180 °C a pečte ho asi 10 minut. Hned po upečení piškot stáhněte z plechu na vlhkou utěrku a stočte ho do rolády. Takto korpus nechte vychladnout.

2. KROK

Pro přípravu čoko-pudinkového krému svařte 300 ml mléka s čokoládovým pudinkem do husté konzistence a vmíchejte do něj nalámanou čokoládu. Když se rozpustí, přelijte pudink do čisté a studené misky a nechte jej vychladnout.

3. KROK

Změklé máslo vyšlehejte s moučkovým cukrem do pěny a po částech do ní zašlehejte vychladlý čokoládový pudink. Nakonec zapracujte do směsi ještě kapku rumu.

4. KROK

Vychladlý korpus rozbalte z utěrky a sloupněte pečicí papír. Povrch těsta natřete libovolným džemem a na něj rozetřete čokoládový krém. Část krému si odložte stranou do zdobicího sáčku na ozdobení rolády. Korpus s krémem stočte do pevné role, povrch rolády postříkejte čokoládovou polevou a ze zdobicího sáčku vytvořte z krému zdobení, které osaďte borůvkami a dalšími ozdobami dle své fantazie.

5. KROK

Hotovou roládu vložte do lednice alespoň na 5 až 8 hodin ztuhnout, nakrájejte na porce a podávejte se šálkem voňavého čaje nebo kávy.

6. KROK

Pokud se vám recept líbil, více podobných od jeho autorky najdete na její osobní facebookové stránce Andy vaří pro zdraví

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů