Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Banánové kuličky

3,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut

Banánové kuličky - postup přípravy

Žijete hektickým způsobem života a nestíháte péct zákusky, dorty a koláče? Pak se vám budou jistě zamlouvat recepty na nepečené dezerty! A jedním z nich se nyní můžete inspirovat. Banánové kuličky se sušenkami jsou jednoduché, levné a skvěle chutnají!

Ingredience pro:
4 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Nejprve si nalámejte máslové sušenky do mixéru a rozmělněte je na jemný prášek. Ten pak vysypte do středně velké mísy a přidejte k němu rozmačkané zralé banány. Vše čistou rukou promíchejte, abyste získali homogenní polotuhé těstíčko.
Tvoření banánových kuliček a jejich tuhnutí v lednici

Nyní začněte tvořit z těsta banánové kuličky stejné velikosti. Ty pak obalujte ještě ve strouhaném kokosu ze všech stran a vyskládejte na tác. Dezert dejte tuhnout asi na hodinu do lednice. Zde se i dokonale vychladí.

Servírování banánových kuliček se sušenkami

Vychlazené a ztuhlé banánové kuličky vyjměte z lednice a podávejte třeba s šálkem kávy, s čajem anebo s horkou čokoládou. Hodit se bude k nepečenému mini zákusku i kakao či mléčný koktejl. Děti si tuto lahůdku zamilují. Přejeme vám dobrou chuť!

Tipy na vylepšení banánových kuliček

Pokud budete chtít své banánové kuličky o něco málo vylepšit, můžete je například máčet v kvalitní hořké čokoládě, kterou si rozpustíte s trochou másla anebo smetany. Skvělá pak bude i bílá čokoláda.

Místo strouhaného kokosu lze rovněž použít k obalování jemně namleté vlašské a lískové oříšky. A v případě, že by vaše děti zatoužili po mražené dobrotě, je možné banánové kuličky zamrazit a podávat jako zdravou zmrzlinu bez konzervantů.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů