Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Polštářky z listového těsta s mozzarellou, slaninou a cherry rajčátky

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Polštářky z listového těsta s mozzarellou, slaninou a cherry rajčátky - postup přípravy

Na Silvestra určitě nechcete trávit čas v kuchyni, ale chcete se bavit s přáteli a rodinou. Připravte si tento jednoduchý a rychlý recept na plněné polštářky z listového těsta, na kterém si pochutná opravdu každý.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Připravte si výrobník ledu ve tvaru kostiček a posypejte ho moukou. Poté na něj položte celé listové těsto a pomocí prstů jej vtlačte do jednotlivých otvorů.

2. KROK

Následně dejte do každého otvoru lžičku rajčatového pyré a poté kousek mozzarelly a kousky slaniny. 

Poznámka: Pro ty, kteří neholdují masu, nebo si od něj chtějí odpočinout, můžete vytvořit kousky, kde na mozzarellu, místo slaniny, položíte lístky bazalky či cherry rajčátek.

3. KROK

Na vyplněné listové těsto položte další plát listového těsta a uhlaďte ho pomocí válečku. Převislé okraje odkrojte pomocí rádýlka a pokrm vložte do mrazáku na 40 minut. Po této době těsto vyklopte z formy na led a oddělte od sebe jednotlivé kousky.

4. KROK

Polštářky z listového těsta položte na plech vyložený pečicím papírem a pečte je v předehřáté troubě na 180 °C po dobu 20 minut.

5. KROK

Poté, co polštářky vychladnou, můžete je podávat. 

Tip: Servírovat můžete tento pokrm s oblíbeným dipem, jako je například česnekový dip, ďábelská omáčka, kečup nebo tatarka.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů