Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Pomazánka na topinky se sušenými rajčaty

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut

Pomazánka na topinky se sušenými rajčaty - postup přípravy

Pikantní pomazánka, která se skvěle hodí na každý sváteční stůl, přesně to je pomazánka na topinky připravená podle receptu z Youtube kanálu Recepty bez brepty. Pomazánku můžete namazat na toasty, topinky anebo ji použít jako podklad pro silvestrovské chlebíčky.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Pomazánka

Topinky

Kuchařka
Kuchařka: Alžběta Strouhová
1. KROK

Kvalitní měkký salám oloupejte a nakrájejte na přiměřeně velké kusy. Kusy by mělo být možné jednoduše semlít je v mlýnku na maso.

2. KROK

Salám semelte v mlýnku na maso. Použijte co nejjemnější nástavec. Společně s masem semelte také sušená rajčata, nakládané grilované papriky a kyselé okurky.

3. KROK

Namletou směs vložte do větší mísy. Dochuťte worcestrovou omáčkou, kvalitním kečupem, chilli a sušenou cibulí. Přidejte čerstvě namletý černý pepř a sůl.

4. KROK

Vše řádně promíchejte. Přidejte dijonskou hořčicí a pokračujte v míchání. Pomazánku vložte do čistých sklenic a skladujte v lednici.

5. KROK

Krajíce chleba překrojte napůl. V litinové pánvi rozpalte lžíci sádla a usmažte na něm chleby dozlatova. Topinky potřete česnekem a namažte připravenou pomazánkou.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept ze studené kuchyně, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Studená kuchyně: Saláty, pomazánky a další.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Recepty bez brepty

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů