Pusinkový dort s krémem

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
120 minut
NÁROČNOST
Snadná

Pusinkový dort s krémem - postup přípravy

Tento dezert vypadá, jako by ho snad vytvořili samotní andělé. Zvládne jej úplně každý, je vytvořený z pusinek a spojený lahodným krémem. Všemu kralují výtečné maliny, které mají smyslnou chuť, takže tomuto dortu jednoznačně nikdo neodolá!
1. KROK

Dezert bez mouky? Základem tohoto receptu jsou bílky, které vlijte do misky a pomocí ručního mixéru ušlehejte na sníh, během šlehání přisypejte kyselinu citronovou. Mixujte dále a přisypejte cukr. Šlehejte, dokud nevznikne opravdu velmi hutná směs. Tuhý sníh by měl zůstávat na šlehacích metličkách a měl by držet tvar.

2. KROK

Připravte si formu o průměru cca 17 centimetrů bez dna a podložte ji pečicí podložkou nebo pečicím papírem. Z připravené bílkové směsi odeberte část do zdobicího sáčku. Zbylou připravenou směs rozdělte na poloviny a vytvořte s pomocí stěrky vrstvu, kterou uhlaďte do roviny. Poté zvedněte formu a vytvořte ještě druhou vrstvu obdobným způsobem. Na papír vytvořte pomocí zdobicího sáčku menší pusinky (cca 15 ks). Předehřejte troubu na 100 °C a dejte plech péct na cca 2 hodiny, pravidelně kontrolujte, zda se pusinky vysušují – nesmí se spálit nebo zhnědnout. Pusinky i vrstvy na dort by měly zůstat sněhově bílé.

3. KROK

Do misky vlijte šlehačku, přidejte tvaroh a kondenzované mléko. Vyšlehejte pomocí ručního šlehače hutný krém. Pomocí stěrky ho vložte do zdobicího sáčku.

4. KROK

Položte jednu vrstvu pusinkového těsta a sáčkem ozdobte po celém povrchu krémem. Posypte mraženými malinami (příp. borůvkami, ostružinami, jahodami). Na ovoce položte druhou pudinkovou vrstvu. Pomažte zbylým krémem a dozdobte jednotlivými pečenými pusinkami, pro jejich nalepení použijte zbylý krém. Na závěr postříkejte čokoládovou polevou a dejte uležet do chladničky na 2 hodiny.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 1025 hlasů
Nahlásit chybu
145 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt