Rohlíčky s ořechovou a makovou náplní

i Zdroj fotografie: Renata Adámková
ČAS PŘÍPRAVY
45 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Rohlíčky s ořechovou a makovou náplní - postup přípravy

Na křehké domácí rohlíčky stačí jednoduché těsto, které můžete naplnit třeba mákem nebo ořechy. Recepty na těsto i na náplně nám poskytla paní Renata Adámková.
1. KROK

Do zadělávací mísy dejte mouku, kysanou smetanu, změklé máslo, případně lze použít i heru, sůl a 1 vejce. Ze všech surovin vypracujte hladké těsto. To zabalte do fólie a dejte na noc do lednice.

2. KROK

Na makovou náplň dejte mletý mák do rendlíku, přilijte mouku a přidejte cukr, vanilkový cukr, rum, mletou skořici, citronovou šťávu a kůru, případně můžete i pár rozinek. Za stálého míchání náplň svařte. Pokud ji budete mít řídkou, můžete ji zahustit trochou mletých piškotů.

3. KROK

Na ořechovou dejte nejprve vařit mléko a do vroucího mléka nasypejte mleté ořechy a cukr s vanilkovým cukrem. Za stálého míchání povařte, přidejte citronovou kůru, skořici a rum a chvilinku povařte. Pak směs zahustěte mletými piškoty tak, aby byla náplň dostatečně hustá.

4. KROK

Těsto rozdělte na 8 kusů. Z každého udělejte placku a zabalte dovnitř vámi vybranou náplň. Rohlíčky vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem a potřete je rozšlehaným vejcem. Poté je dejte péct do předehřáté trouby na 180°C po dobu asi 14 minut. Před podáváním rohlíčky pocukrujte moučkovým cukrem.

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 285 hlasů
Nahlásit chybu
78 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt