Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Salát na chlebíčky se šunkou a jogurtovou zálivkou

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Salát na chlebíčky se šunkou a jogurtovou zálivkou - postup přípravy

Nikdo nechce trávit mnoho času v kuchyni, když by se raději věnoval o Vánocích své rodině nebo případným hostům. Naservírujte svým blízkým chlebíčky s tímto vyladěným salátem se šunkou, který budete mít hotový za chviličku.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Mrkev oloupejte, nakrájejte ji na poloviny a 20 minut ji vařte. Zatím do kastrůlku vložte vajíčka a zalijte je studenou vodou. Vodu přiveďte k varu a vejce vařte 9 minut. 

2. KROK

Jakmile je mrkev uvařená, vyndejte ji z kastrůlku a dejte bokem zchladnout. Uvařená vajíčka oloupejte, nakrájejte je na kostičky a vložte do mísy. Vychladlou mrkev nakrájejte na podobně velké kousky, jako vajíčka a přidejte ji do mísy.

3. KROK

Tip: To, že je mrkev uvařená, poznáte podle toho, že ji snadno propíchnete špejlí nebo vidličkou. Je-li mrkev stále tvrdá, vařte dál, do změknutí.

4. KROK

Nyní si na kostičky nakrájejte šunku a rovněž ji přidejte do směsi s vejcem. Stejný postup opakujte u papriky. Do mísy přidejte také kukuřici a hrášek.

Poznámka: Než začnete papriku krájet na kostičky, zbavte ji pecek.

5. KROK

Ve vedlejší misce smíchejte majonézu, jogurt, sůl a pepř a touto směsí zalijte nakrájenou zeleninu se šunkou. Vše dobře zamíchejte a dejte chladit do lednice na 30 minut. 

Poznámka: Salát můžete podávat ihned po připravení. Lépe ale chutná, když je vychlazený.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept ze studené kuchyně, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Studená kuchyně: Saláty, pomazánky a další.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Vařte s Charlesem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů