Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Šátečky z listového těsta s povidly či ořechy

4,4
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Šátečky z listového těsta s povidly či ořechy - postup přípravy

Domácí šátečky můžete přichystat velmi jednoduše, stačí si koupit předpřipravené listové těsto, rozkrájet ho a naplnit povidly či ořechovou náplní. Recept nám poskytla paní Vladimíra Bosáková.

Ingredience pro:
2 plechy
+ -

Na povidla

Na ořechovou náplň

Na těsto

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Povidla smíchejte s trochou horké vody. Podle chuti přidejte cukr, tlučený hřebíček, mletou skořici a citronovou kůru a zamíchejte. Jde o to, aby vám chutnala a nebyla ani hustá, ani řídká.

2. KROK

K mletým ořechům přidejte cukr, strouhanku atrochu skořice a citronové kůry. Zalijte je trochou horkého mléka a promíchejte. Mléka dejte tolik, abyste získali hustou kaši, která se neroztéká.

3. KROK

Připravte si plát kupovaného listového těsta a rozkrájejte ho na čtverce o velikosti asi 7×7 centimetrů. Doprostřed dejte kupičku ořechové náplně nebo povidel, rohy těsta ohněte nahoru a spojte.

4. KROK

Šátečky dejte na plech vyložený pečicím papírem. Vložte plech do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte šátečky do růžova. Jakmile vychladnou, pocukrujte je moučkovým cukrem.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů